SAMSUN 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Samsun/Atakum'da 131 m² daire mahkemeden satılıktır

SAMSUN 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01025363
Şehir : Samsun / Atakum
Semt-Mahalle : KÜÇÜKKOLPINAR MAH. / ATAKUM
: 131
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

SAMSUN 17.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2018/1 Tereke Satış
Muhammen Bedeli
:
275,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.09.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
09.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
Samsun 1. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonunda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN 1.SULH HUKUK MAHKEMESİ

SATIŞ MEMURLUĞU
SAYI : 2018/1 Tereke Satış
GAYRİMENKUL AÇIK ARTIRMA İLANI

Samsun 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğundan; Satılmasına karar verilen gayrimenkulün cinsi, kıymeti, adedi, evsafı:Samsun İli, Atakum İlçesi, Küçükkolpınar Mah., Ada : 101, Parsel : 18 de kayıtlı bulunan 9 bağımsız bölüm numaralı bürüt 131 m2 mesken 275.000,00.- TL muhammen bedelle açık artırma suretiyle satılacaktır.
Mesken 366.Sokak, No: 12/9 adresinde bulunmaktadır, meskenin bulunduğu Çınaraltı Apartmanı betonarma karkas inşaat sisteminde ve ayrık nizam imarlı olarak yapılmış 2. bodrum kat, 1.bodrum kat, zemin kat ve zemin üzeri 2 normal kat olmak üzere 5 katlı olarak yapılmıştır, üzeri çatılı olup çevresi açık ve ferahtır, apartman girişi lüks malzemeler kullanılarak dekor ize edilmiştir, merdivenleri mermer kaplamadır, ana giriş kapısı aliminyum doğramadan yapılmıştır,dış cepheye mantolama yapılmıştır, asansör yoktur, her katta 3 daire vardır, apartmanın yapılmış olduğu arsa 817,37 m2 dir. Mesken apartmanın 2.katında bulunmaktadır, mesken 366.sokağa cepheli olup hemen karşısında belediyeye ait park bulunmaktadır, mesken antre, salon, 3 oda, gece holü, mutfak, banyo, tuvalet ve 2 balkondan oluşmaktadır, salon ve oda tabanları laminant parke kaplamadır, antre, gece holü, mutfak seramik kaplamadır, banyo ve tuvalet tabandan tavana kadar seramik kaplamadır, pencere doğramaları PVC olup yalıtımlı çift cam takılmıştır, dış kapı çelik, iç kapılar ahşap Amerikan tipi panel kapılardır, duvarlar plastik boya, tavanlara alçıpan dekor yapılmıştır, mutfak dolapları mobilya, tezgahı mermerittir. Üç cepheden ışık ve güneş alır, meskende % 5 yıpranma vardır.

Satış Şartları:
1.Satış 11/09/2019 günü 14.00-14.10 saatleri arasında Samsun 1. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonunda açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa 09/10/2019 günü 14.00-14.10 saatleri arasında Samsun 1. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonunda ikinci açık artırma yapılacaktır. Birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerinin % 50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
Elektronik ortamda teklif vereceklerin teminatını Vakıflar Bankası TR930001500158007300706469 numaralı hesaba yatırmaları gerekmektedir.

2.Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin %20’si nispetinde pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Hissesi % 20 den az olan hissedarlarda ihaleye katılabilmek için hissesi ile % 20 arasındaki kısım için aynı işlemi yapmaları gerekmektedir. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde 10 günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir, satıcılara ait olan tellaliye harcı dağıtım tablosunda hisseleri oranında taraflara yükletilmek üzere ihale sonrası alıcı tarafından yatırılacaktır, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3.İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin ( * ) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özelliklefaiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile ( 15 ) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır, aksi taktirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.

4.Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanunun 133.maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5.Şartname ilan tarihinden itibaren herkesi görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilecektir.

6.Satışa iştirak edenleri şartnameyi görmüş ve münderecatının kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1 Tereke Satış sayılı dosya numarasıyla dairemize başvurmaları ilan olunur.09/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR