SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun Atakum'da 126 m² daire icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050938
Şehir : Samsun / Atakum
Oda Sayısı : 2+1
: 126
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

HABERDE DENGE 14.09.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1118 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
10.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
Eski Adliye SarayıSamsun İcra Müdürlüğü Satış Birimi Mezat Salonu 19 Mayıs Mahallesi Cumhuriyet Cad.No:17/A İlkadım / Samsun

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
İCRA DAİRESİ

2018/1118 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Atakum İlçe, 325 Ada, 1 Parsel, ATAKUM Mahalle/Köy, 8 Nolu Bağımsız Bölüm Betornarme karkas yapı modelinde yapılmış binanın 2. kat 8 nolu bağımsız bölümünde bulunan mesken nitelikli taşınmazdır. Hassas yapılan ölçümlere göre yaklaşık net alanı 105 m2 olup taşınmazın brüt alanı yaklaşık 126 m2'dir. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı geniş bir holü 1 wc 1 banyo 1 mutfak 2 yatak odası 1 oturma odası ve 1 balkondan oluşmaktadır. Taşınmazın oda tabanları laminant parke döşemeli, ıslak hacimler seramik, pencereler PVC, iç kapılar ahşap olup binada asansör yoktur. Taşınmazda kalorifer, radyatör ve tesisatı olup sadece kombisi yoktur. Taşınmaz Atakum Belediyesi merkezinde olup taşınmazın çevresinde 2-4-6-8-10 katlı konutlar ve alt katlarında iş yerleri vardır. Taşınmaz topografik olarak meyilli bir arsa yapısında bulunmakta olup üzerine her türlü inşaat yapılabilir niteliktedir.Taşınmaz raylı sisteme 275 m,Cumhuriyet Anadolu Lisesine 160 m. Atatürk Bulvarına 525 m.camiye 300 m, Şehit Ünal Caddesine 80 m mesafededir. Taşınmaz, belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır.Taşınmaz çevresinde konutlar, okullar ve özel sağlık kurumları vardır.Mesken projedeki gibi görünmemektedir.Mesken Atakum Belediyesi arşivinde ve proje kayıtlarında mesken çatı katında görünmektedir. Meskenin teras kısmının bir kısmı meskene katılarak mesken büyütülmüştür. Meskenin bulunduğu apartman yaklaşık 12-15 yıllık olup binada yıpranma %12 olarak belirlenmiştir.Taşınmazın 8 nolu kömürlük eklentisi vardır.
Adresi : Atakum Mah.389. Sk Bahar Apt.No:11/8 Atakum / SAMSUN
Yüzölçümü : 105 m2
Arsa Payı : 200/1700
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar plan konut alanı ayrık nizam A-3, Taks 0,40
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 10/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Eski Adliye SarayıSamsun İcra Müdürlüğü Satış Birimi Mezat Salonu 19 Mayıs Mahallesi Cumhuriyet Cad.No:17/Aİlkadım / Samsun

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK'nun 127.maddesi gereği İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1118 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR