SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun/Atakum ilçesinde 3+1 daire icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00922391
Şehir : Samsun / Atakum
Semt-Mahalle : MİMARSİNAN MAH. / ATAKUM
Oda Sayısı : 3+1
: 141
Bulunduğu Kat : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SAMSUN 29.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/169924 ESAS
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2019 09:50
İkinci Satış Günü
:
26.03.2019 09:50
Satış Yeri
:
Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu Samsun

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
İCRA DAİRESİ

2016/169924 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun, Atakum İlçesi, Atakum Mahallesi 8428 Ada, 10 Parselde kayıtlı bulunan, 12 şer katlı a ve b blok betonarme apartman ve arsası Ana nitelikli Kat Mülkiyeti kurulu taşınmazda B Blok 7. Kat 20 Bağımsız Bölüm Numaralı Mesken Nitelikli taşınmazdır. Parsel Yüzölçüm: 1.338,00 m2, Arsa Pay/Payda: 600/36000'dür. Taşınmaz tam hisselidir. 1/1000 ölçekli Uygulama imar planında: Blok Nizam (9 ve 10 kat) alana isabet etmektedir. Taşınmazın yapı ruhsatı ve kullanma izni alınmıştır. Taşınmaz betonarme karkas yapı sisteminde yapılmış olan, 1 Bodrum Kat+ 1 Zemin Kat+ Galeri katı+8 Kattan oluşan binanın Güney-batı istikametinde,7. Katında bulunan 20 bağımsız bölüm numaralı MESKEN Nitelikli taşınmazdır. Bina dış cephe yalıtımı ve boyası yapılıdır. Bina dış girişi camlı alüminyum doğramadır. Bina giriş sahanlığı, merdivenleri doğal granit kaplıdır. Binada asansör bulunmamaktadır. Merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. Mimari projesine göre: Salon, Mutfak, 1 Yatak Odası, 2 Oda, Antre, Banyo, WC, 2 Balkondan oluşmaktadır. Belediyede arşivinde yer alan dosyası içindeki inşaat alan fişi ve mimari projesine göre: 107 m² net (Balkonlar hariç, balkonlar 6,54 m2) , 124 m2 Brüt alanlıdır. Ortak alanlar dahil 141.5m2 dir. Yapılan gözlemlerde pencerelerinin PVC olduğu, dış kapısının çelik kapı olduğu anlaşılmaktadır. Meskende doğalgaz bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu parsel, Atatürk Bulvarına (Samsun-Sinop Karayoluna) 400m, Sahile (Adnan Menderes Bulvarı) 500m, Özel Medical Park Hastanesine 50m, Tramvay istasyonuna 60m, Atakum Belediyesi ve Kaymakamlık binasına 1.5 km, İlkadım ilçesi Cumhuriyet Meydanı, resmi kurumlara (Samsun Valiliği vb.) yaklaşık 10 km olup uydu fotoğrafında işaretle gösterilen konumdadır. Taşınmazın çevresinde yapılaşma büyük ölçüde tamamlanmamış olmakla birlikte, bulvara üzerinde aynı tip 8-10 katlı yapılar bulunmakta ve yapılaşma devam etmektedir. Topoğrafik açıdan düz sayılabilecek bir parsel üzerine inşaa edilmiştir.Ulaşım uzak mesafelere,belediye otobüsü, minibüs hatları ve raylı sistem ile sağlanmaktadır. Elektrik, telefon gibi hizmetlerin yanında her türlü belediye hizmetinden (su, kanalizasyon, temizlik) de yararlanmaktadır.Adresi Mimar Sinan Mah. Alpaslan Bulvarı No:23 Park Apt. B Blok 7.kat Daire:20 Atakum SAMSUN
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/02/2019 günü 09:50 - 09:55 arası
2. Satış Günü : 26/03/2019 günü 09:50 - 09:55 arası
Satış Yeri : Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu Samsun
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/169924 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR