ALAÇAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun Alaçam'da 2 katlı ev, samanlık ve ahır hissesi icradan satılıktır

ALAÇAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063300
Şehir : Samsun / Alaçam
Semt-Mahalle : YUKARIKOÇLU MAH. / ALAÇAM
: 1031
Yayınlandığı Gazeteler

ALAÇAM''IN SESİ 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/27 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
81,315 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
10.01.2020 11:10
Satış Yeri
:
Araç Ziraat Odası Toplantı Salonu Alaçam/SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALAÇAM
İCRA DAİRESİ
2019/27 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Samsun İli, Alaçam İlçesi, 246 Ada, 3 Parsel, YUKARIKOÇLU Mahalle/Köyü, Köyiçi Mevkiinde, Alaçam Belediye sınırları içerisinde köy yerleşik alanı içinde bulunmaktadır. Topoğrafik olarak eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Etrafında 1-2 kata kadar konut kullanım amaçlı yapılar mevcuttur. Taşınmaz yaklaşık olarak Alaçam İlçe merkezine 25 km., mesafede yer almaktadır. Parsel üzerine 2 katlı betonarme konut, tek katlı ahşap samanlık ve 2 adet tek katlı ahşap ahır bulunmaktadır. 2 katlı betonarme konutun taban alanı 100,00 m2'dir. Dışı kısmen sıvalı, ve boyasızdır. İç kapıları ahşap ve pencere doğramaları pvc'dir. Çatı örtüsü sacdır. Alt katı henüz tamamlanmamış olup eksik imalat oranı %30'dur. Üst katın eksik imalat oranı %10'dur. Yapı III. sınıf, A grubu yapı cinsindedir. Yıpranma oranı %15'dir. Parsel üzerinde 1 katlı samanlık olarak kullanılan ahşap yapının taban alanı 49,00 m2'dir. Çatı örtüsü kiremittir. I. sınıf A grubu yapı cinsinde olup yıpranma payı %40'dır. Parsel üzerinde 1 katlı ahır olarak kullanılan ahşap yapının taban alanı 75,00 m2dir. Çatı örtüsü sacdır. Yapı I. sınıf A grubu yapı cinsinde olup yıpranma payı %50'dir. Parsel üzerindeki bir diğer 1 katlı ahşap ahırın taban alanı 60,00 'dir. Çatı örtüsü sacdır. Yapı I. sınıf A grubu yapı cinsinde olup yıpranma payı %40'dır. Taşınmazın toplam değeri 162.630,60 TL olup borçlunun 1/2 hissesine düşen değer 81.315,30 TL'dir.
Adresi : Alaçam / SAMSUN
Yüzölçümü : 1.031,41 m2
Arsa Payı : Tapu kaydındaki gibidir.
İmar Durumu : İmar planı dışında
Kıymeti : 81.315,30 TL (Borçlunun hissesine düşen değer)
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 11/12/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 10/01/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Araç Ziraat Odası Toplantı Salonu Alaçam/SAMSUN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, ihale damga vergisi,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/27 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR