SAMANDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samandağ\Çiğdede'de 3+1 daire icradan satılıktır

SAMANDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062062
Şehir : Hatay / Samandağ
Semt-Mahalle : ÇİĞDEDE MAH. / SAMANDAĞ
Oda Sayısı : 3+1
: 128
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 06.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/365 ESAS
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
24.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
Samandağ Belediyesi Eski Meclis Toplantı Salonu - . SAMANDAĞ / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMANDAĞ
İCRA DAİRESİ


2016/365 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İli, Samandağı İlçesi, Çiğdede Mahallesi 2822 Parselde 2. kat 2 nolu Nolu Bağımsız Bölümdür Dosyamıza ibraz edilen bilirkişi raporuna göre: Satışa konu taşınmaz 3 oda, salon, mutfak, giriş holü, hol banyo-wc 3 balkon olarak projelendirilmiş olup yaklaşık 128,00m² alanlıdır. Mevcutta balkonların ikisinin içeri alındığı ve iç taksimatta bölücü duvarların kaldırılarak mutfak ve odanın birlikte kullanıldığı görülmüştür. Zemini ıslak hacimlerde dahil olmak üzere seramik kaplı, ıslak hacimlerde duvarlar seramik diğer taraflar yağlı boyadır. Mutfak hazır mutfak olup tezgah suni mermerdir.Taşınmaz bakımlı durumdadır.
Adresi : Mehmet Aslan Caddesi Üzerinde Samandağ / HATAY
Yüzölçümü : 188 m²
Arsa Payı : 4/20
İmar Durumu : Uygulama imar planı içinde bitişik nizam 5 kata imarlıdır.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 2565 Sk. 28 maddesi gereğince yabancı kişilerin taşınaz mal edinemeyecekleri ve izin almAdıkça kiralayamayacakları bölge içindedir.
1. Satış Günü : 28/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 24/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Samandağ Belediyesi Eski Meclis Toplantı Salonu - . SAMANDAĞ / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/365 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2019 İşbu İlan İİK 127 maddesi mucibince tebligat yapılamayan alakadarlara tebliğ hükmündedir.

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR