SAMANDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samandağ/Zeytunlu Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

SAMANDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940810
Şehir : Hatay / Samandağ
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

CEMRE 05.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/233 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.03.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
11.04.2019 14:30
Satış Yeri
:
Samandağ Belediyesi Meclis Eski Toplantı Salonu Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd. No:1 Samandağ/Hatay

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMANDAĞ
İCRA DAİRESİ
2018/233 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Hatay İli Samandağ İlçesi Zeytunlu Mh. Zeytuniye Hiristiyan Mevkii 2793 parsel 1.kat 4 nolu bağımsız bölüm mesken nitelikli imar planında ticaret+konut alanı olarak planlandığı bitişik yapı nizamında 5 katlı olduğu yoldan çekme mesafeleri 1,5 metre, ve arka çekme mesafesinin en az 3 metre olduğu ana gayrımenkul geometrik olarak dikdörtgen şeklindedir. söz konusu parsel topoğrafik olarak düz bir yapıya sahip olup yol katındadır.bina zemin +4+çatıarasıpiyesi şeklindedir. her kat iki dairedir.bina çatılı, asansörlü ve yalıtımlıdır.11 bağımsız bölüm ve toplam inşaat alanı 2450m2'dir. 3B yapı sınıfındadır.iç merdivenleri mermer ve korkulukları alüminyumdur. meskenkuzey ve güney cephelidir. alanı 130m2'dir. salon, mutfak, 3 oda, banyo ve wc'den ibarettir.pencere doğramaları pvc ve kapılar paneldir.mutfak dolapları laminat ve tezgah suni mermerdir.yerler seramik ve banyo ile wc duvarları tavana kadar seramiktir.daire ısınması merkezi ısıtma olup yeni olduğundan yıpranma düşülmeyecektir.taşınmaz zeytuniye mh. kumsal sk. üzerindedir.hıdırbey yol ayrımına 300 metre, devlet hastanesine 500 metre, ve şehir merkezine 600 metre mesafededir.bölge sosyo ekenomik açıdan orta ve üst gelir düzeyine hitap eden yerleşim bölgesindedir.bölgede teknik altyapı ve belediye hizmetleri tamdır.16/168arsa paylı anataşınmaz 462,.47m2'dir.

Kıymeti : 250.000,00 TL, KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 14/03/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 11/04/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Samandağ Belediyesi Meclis Eski Toplantı Salonu Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd. No:1 Samandağ/Hatay
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/233 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR