SAMANDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samandağ/Çiğdede Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

SAMANDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00927479
Şehir : Hatay / Samandağ
Semt-Mahalle : ÇİĞDEDE MAH. / SAMANDAĞ
Oda Sayısı : 3+1
: 167
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 11.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/480 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.02.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
15.03.2019 14:00
Satış Yeri
:
Samandağ Belediyesi Meclis Eski Toplantı Salonu Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd. No:1 Samandağ/Hatay

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMANDAĞ
İCRA DAİRESİ
2018/480 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İli Samandağ İlçesi Çiğdede Mh. Bustan Kıraç Mevkii 2471 parsel 1.kat 3 nolu mesken nitelikli bağımsız bölüm 49/200 arsa paylı imar planında konut alanı olarak planlandığı bitişik yapı nizamında 3 katlı olduğu yoldan çekme mesafeleri 1,5 metre, arka çekme mesafesinin en az 3 metre olduğu anataşınmaz gometrik olarak dikdörtgen şeklindedir ve topoğrafik olarak düz bir yapıya sahip olup yol katındadır.bina bodrum+zemin+1 kat+ çatırasıpiyesi şeklindedir.her kat tek dairedir.bina çatısız, asansörsüz ve yalıtımsızdır, 3A yapı sınıfındadır,bina zemin katı ile çatı katı natamam vaziyettedir.1.kat 3 nolu bağımsız bölüm tamamlanmış olup meskun haldedir.iç merdivenleri mermer ve korkuluklar alüminyumdur.doğu ve batı yöne cephelidir.alanı 167m2, salon, mutfak,3 oda banyo,wc'den ibarettir.pencere doğramaları pvc ve kapılar paneldir.mutfak alt dolabı laminat ve tezgah suni mermerdir.mutfak üst dolabı takılı değildir.yerler seramik ve banyo ile wc duvarları tavana kadar seramiktir.ısınma sobalı yeni olduğundan yıpranma düşülmeyecektir.çiğdede mh. 67.sk. üzerindedir. sivas şehitleri cd.250 metre, mehmet aslan cd. 500 metre,şehir merkezine 650 metredir.Bölge sosyo ekonomik açıdan açıdan orta gelir düzeyi grubuna hitap eden yerleşim bölgesindedir.Bölgede teknik alt yapı ve belediye hizmetleri tamdır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 15/02/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 15/03/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Samandağ Belediyesi Meclis Eski Toplantı Salonu Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd. No:1 Samandağ/Hatay
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/480 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/01/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR