SAMANDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samandağ/Alevışık Mahallesi'nde daire icradan satılıktır

SAMANDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00963989
Şehir : Hatay / Samandağ
Oda Sayısı : 3+1
: 173
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

SAMANDAĞ 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/621 ESAS
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
30.05.2019 11:00
Satış Yeri
:
CUMHURİYET MAH. ATATÜRK CAD. NO:1 SAMANDAĞ BELEDİYESİ, MECLİS ESKİ TOPLANTI SALONU, SAMANDAĞ / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMANDAĞ
İCRA DAİRESİ
2018/621 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : TAŞINMAZ TAPU KAYDINDA: Hatay İli, Samandağ İlçesi, Alevışık Mah. 6915 parsel, 234,50 M² yüzölçümlü, Arsa ana taşınmaz niteliğindeki, 3. Kat, 6 nolu bağımsız bölüm, Mesken bağımız bölüm niteğindeki, 1/1 hisse paylı taşınmaz
TAŞINMAZ BİLİRKİŞİ RAPORUNDA:Taşınmaz konut alanı olarak planlanmış olup, bitişik yapı nizamında 4 katlı, yoldan çekme mesafesi 1.5 m, ve arka bahçe çekme mesafesi 3 m olduğu, taşınmaz geometrik olarak dikdörtgen şeklinde olup, tofografik olarak eğimli biryapıya sahip, yol kotundan aşağıdadır. Bina bodrum+Zemin+4 kat+ çatıarapiyesi şeklindedir. Bodrum katta depo ve ısıtma merkezi, diğer katlar mesken şeklindedir. Bina çatılı ve yalıtımlıdır. 3A yapı sınıfında ve 5-6 yıllıktır. Taşnmaz 3. kat 6 nolu bağımısz bölüm doğu, batı ve kuzey cephelidir. salon, mutfak, 3 oda, kiler, banyo ve WC şeklindedir. Ön ve arka cephede balkon bulunmakta olup 173,00 M² dir. Taşnmız Alevışık Mah. 132. Sok. üzerinde olup, Samandağ Belediyesine 450 M, Hükümet Konağına 450 M, Devlet Hastenesi 50 M mesafededir. Taşnmaz bölge sosya ekonomik açıdan tüm orta ve üst düezey grubuna hitap eden konut bölgesinde olup, bölde teknik altyapı ve belediye hizmetelri tam olduğu bilirkişilerce tespit edilmiştir.
İmar Durumu : Taşınmaz imar planı içinde konut alanı olarak planlandığı, uygulama imar planında kadastral parsel konumunda olup bitişik 4 kat (B-4) yapı nizamında, yoldan çekmek mesafesi 1.5 m, ve arka bahçe çekmek mesafesi en az 3 m dir.
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Takyidattaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/05/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 30/05/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : CUMHURİYET MAH. ATATÜRK CAD. NO:1 SAMANDAĞ BELEDİYESİ, MECLİS ESKİ TOPLANTI SALONU, SAMANDAĞ / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/621 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/03/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR