VAKFIKEBİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şalpazarı/Dereköy Mahalle'sinde dubleks daire icradan satılıktır

VAKFIKEBİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00957100
Şehir : Trabzon / Şalpazarı
Semt-Mahalle : DEREKÖY MAH. / ŞALPAZARI
: 58
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

KUZEY EKSPRES 05.03.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/29 ESAS
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.04.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
06.05.2019 11:00
Satış Yeri
:
Vakfkıkebir Hükümet Konağı İcra Dairesi Vakfıkebir Trabzon 

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. VAKFIKEBİR İCRA DAİRESİ

2017/29 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Şalpazarı İlçe, 102 Ada, 1 Parsel, DEREKÖY Mahallesi, Cami Yanı Mevkii, Dördüncü kat 5 nolu dubleks mesken Satışa konu taşınmaz dubleks dairedir. Dairenin bulunduğu bina bodrum kat+zemin kat +5 normal kattan oluşmaktadır. İcra konusu bağımsız bölüm binanın 4.ncü katında bulunmaktadır. Dubleks daire şeklindedir. Site içerisinde değildir. Şalpazarı ilçe merkezindedir. Şalpazarı ilçesi Beşikdüzü ilçe sahiline 15km'dir. Dubleks dairenin alt katı mesken olarak kullanılmaktadır. Üst katı inşaat halindedir. Tuğla ile duvarları örülmüş, kapı ve pencereleri takılmamıştır. Sıvası yapılmamıştır. Alt katın zemini laminat parke kaplıdır. Mutfak ve ıslak mahaller seramik kaplıdır. Tüm iç cephe duvarları sıvalı ve boyalıdır. 2 oda , 1 salon , 1 wc, ve 1 banyo bulunmaktadır. Mutfak kısmında mutfak dolabı ve mermer tezgah mevcuttur. Pencereler alüminyum profilden imal edilmiş ısıcamlıdır. Soba ile ısınmaktadır. Asansörü yoktur. Binanın dış cephe sıvası ve boyası yapılmış durumdadır. ( ipotek alacağı bulunduğundan satış 70.000TL üzerinden başlayacaktır)
Adresi : Turalı Uşağı Mah. Ptt Cad No:2 Kat:4 Şalpazarı / TRABZON
Yüzölçümü : 58,46 m2
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 11/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 06/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Vakfkıkebir Hükümet Konağı İcra Dairesi Vakfıkebir Trabzon

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/29 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/02/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR