SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya/Serdivan'da zemin kat daire icradan satılıktır

SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062927
Şehir : Sakarya / Serdivan
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 07.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/657 TLMT
Muhammen Bedeli
:
295,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
20.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
4. İCRA DAİRESİ
2018/657 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Serdivan İlçe, 208 Ada, 1 Parsel, YAZLIK Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm C Blok B giriş zemin kat 1 nolu bağımsız bölüm satılacaktır. Parsel üzerinde dört ayrı blok halinde konutlar bulunmaktadır. Borçluya ait taşınmazların da içlerinde yer aldığı B,C ve D blok isimli binalar tamamen birbirlerinin aynısıdır. Her biri tabii zemin seviyesi üzerinde bulunan bir bodrum kat ,iki konut katı ve bir de çatı arası katından ibarettir.Betonarme olarak inşa edilen yapıların dış cepheleri sıvalı ve boyalı, üzerilerinde ahşap çatıları mevcut ve kiremit örtülüdür. Binaların bodrum katları garaj amaçlıdır.yapıların her birinin A ve B olmak üzere iki ayrı girişleri bulunmakta ,her girişte bir katta iki ,iki katta dört ,iki girişte ve her binada sekiz ayrı mesken bulunmaktadır. Alt kattaki meskenler (zemin kat ) normal daire ,üst kattakiler çatı dubleks şeklindedir. Tüm bloklarda aynı katlarda bulunan meskenler gerek mimari iç yerleşimleri gerekse imalatları bakımından tamamen birbirinin aynısıdır.Zemin katlarda bulunan meskenlerin her biri girişte bir antre ve devamındaki koridor ile bir salon ,üç oda ,mutfak ,banyo ,lavabo -wc'den ibarettir. Ayrıca ikişer balkonları vardır. Odalardan birinde duş bulunmaktadır. Meskenlerde oda ve zeminleri ahşap laminat parke ,diğer zeminler seramik kaplı ,duvar ve tavanlar alçı sıvalı ve boyalı ,iç kapılar ahşap kaplama ,dış pencereler PVC kaplı alüminyum doğramalı ve ısıcamlıdır .Mutfakta mermerit tezgah ve mobilyalı dolapları ,banyoda kabinli duş teknesi ,lavabo ve klozet bulunmaktadır. Tüm meskenlerde doğalgazlı -kombili kalorifer tesisatı mevcuttur. Yaklaşık 3-4 yıllık olan binalarda asansör yoktur. Zemin katlarda bulunan tüm meskenler net 119 m2'dir. Bodrum katında binalardaki her bir mesken için yaklaşık 45 m2 ile 55 m2 arasında değişen alanlara sahip garajları bulunmaktadır.
Adresi : Köprübaşı Mah.Aralık Cad.No:80 Bizimbahçe Yazlık Sitesi Serdivan / SAKARYA
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı ayrık nizam 3 kat ( A-3)
Kıymeti : 295.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 20/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 20/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/657 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları 7)Tebligat yapılamayan ilgililere İ.İ.K 127 mad gereği "gazete veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı yerine geçer" hükmü ilan olunur ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR