SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Serdivan'da site içerisinde 182 m² dubleks daire icradan satılıktır

SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01200255
Şehir : Sakarya / Serdivan
Oda Sayısı : 2+2
: 205
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 29.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8822 Esas
Muhammen Bedeli
:
780,900 TL
Birinci Satış Günü
:
29.09.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
26.10.2020 11:30
Satış Yeri
:
Sakarya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu Adapazarı/Sakarya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
2. İCRA DAİRESİ
2019/8822 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Sakarya ili Serdivan ilçesi Yazlık köyü hudutlarında kain; tapunun 233 ada 1 parsel numarasında kayıtlı 15.613,24 m2 yüzölçümündeki arsa üzerinde yer alan binaların tesis edilen kat mülkiyetine göre B4 Blok birinci +çatı katı 1/80 arsa paylı 5 bağımsız bölüm nolu dubleks meskeninden ibarettir.
Taşınmaz Serdivan Köprübaşı mahallesi Akif ERSOY caddesi Serdivan Life Sitesi no :70 adresinde yer almaktadır konum olarak Yazlık beldesindeki Kapalı Spor Salonunun güney karşısında kalmaktadır .Taşınmazın hemen güney karsısında Ün yurt Yükseköğrenim Öğrenci Yurdu ve akaryakıt istasyonu (Petrol Ofisi )bulunmaktadır Etrafı yeni inşa konutlar ,kısmen ticari iş merkezleri ve sosyal yapılar şeklinde yapılaşmıştır Yazlık köprüsü döner kavşağına 500 mt şehrin çarşı merkezine yaklaşık 3 KM kuş uçuşu mesafededir yine yakın çevresinde Serdivan Kapalı Spor Salonu Serdivan AVM Abdülhamit Camii Şeker Fabrikası vs. ,şeklinde sosyal yapı ve çeşitli işyerleri bulunmaktadır. Şehrin seçkin yerleşim alanı dâhilinde olup ulaşım imkânları oldukça iyidir Doğalgaz, elektrik, su kanalizasyon, haberleşme vs. gibi tüm altyapı ve belediye hizmetlerinden de yararlanmaktadır.
Parsel üzerinde birbirinin aynısı 10 ayrı blok halinde konut binaları bulunmaktadır Davacıya ait meskeninde içinde yer aldığı B/4 blok nolu ana gayrimenkul tabii zemin seviyesi üzerinde bulunan bir bodrum kat ile onun üzerinde yer alan iki mesken katı olmak üzere toplam 3 katlıdır Ayrıca üst kattaki meskenlerin üzerinde bu meskenler ile bağlantılı catı arası katı daireleri vardır.
Betonarme olarak inşa edilen yapının dış cepheleri sıvalı ve akrilik boyalı üzerinde ahşap oturma çatısı mevcut ve shingle örtü kaplıdır B/4 blok yapının üst birinci katında bulunan 5 nolu çatı dubleks mesken ;alt kat girişte bir antre ve devamındaki koridor ile bir solon iki oda mutfak ,banyo lavabo-Wc den ibarettir .Antredeki içeriden ahşap küpeşteli cilalı merdiven ile çıkılan çatı arası katında ise iki oda ve banyo Wc vardır .Dubleks meskenin alt katında iki balkon çatı katında bir terası mevcuttur Meskende solon ve oda zeminleri ahşap laminat parke diğer zeminler seramik kapalı duvar ve tavanlar alçı sıvalı ve saten boyalı çatı katı tavanları alçıpan kaplı tüm iç kapılar ahşap kaplama dış pencereler renkli PVC kaplı alüminyum doğramalı ve ısıcamlıdır Mutfak mermer tezgah alt üst dolapları mobilyalı banyoda kabinli duş teknesi klozet lavabo mevcut banyo ve Wc duvarları tavana kadar fayans kaplı Meskende doğalgazlı kombili kalorifer tesisatı mevcut binada asansör yoktur Kaliteli seçkin malzeme kullanılarak inşa edilen mesken bürüt 205,50 m2 net 182,00 m2 kullanım alanına sahiptir Ayrıca bulunduğu sitede içinde kafeteryası ve bodrum katında kapalı yüzme havuzu bulunan sosyal tesis binası vardır .Site içerisindeki tüm boş alanlarda düzenli bir peyzaj çalışması yapılmıştır.
İmar Durumu : Serdivan Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 26/08/2019 tarih ve 5123 sayılı yazısı eki imar durumunda belirtildiği üzere 233 ada 1 parsel sayılı taşınmaz Serdivan Merkez 2 kısım (Kuzey )mahallesi 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında Konut Alanında; kalmakta olup Ayrı Nizam 3 Kat (A-3) Emsal (E) : 0,90 Yençok =10.00 metre imarlı olduğu Parselin batısında kalan bir bölümünün de imar yoluna isabet ettiği belirtilmektedir.
Kıymeti : 780.900,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydında belirtildiği gibi
1. Satış Günü : 29/09/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 26/10/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Sakarya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu Adapazarı/Sakarya
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8822 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR