SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Serdivan'da dubleks daire icradan satılıktır

SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01128722
Şehir : Sakarya / Serdivan
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 08.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/54 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
850,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.04.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
18.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU- CAMİLİ MAHALLESİ(ADALET SARAYI) ADAPAZARI/ SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ

2018/54 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya ili Serdivan ilçesi Adalı Yazlık mahallesi Arabacıalanı mevkiinde kain; tapunun 1831 ada 11 parsel numarasında kayıtlı 690.12 m2 alana sahip arsa üzerinde bulunan binanın, tesis edilen kat irtifakına göre zemin ve birinci kat 1/2 arsa paylı 2 bağımsız bölüm nolu dubleks meskeninden ibarettir.Ana taşınmaza ait Kadastro paftasının mahalle uygulanması neticesinde paftanın zemine uyduğu ve taşınmazın doğru yer olduğu belirlenmiştir.Ana taşınmaz Serdivan Yazlık Orta mah. Plevne cad. No:2 posta adreslidir. Konum olarak Yazlık döner kavşağının 1800 mt. kuzeyinde, Karaman yolu üzerindeki Bosnalı Hacı Mehmet ÇALIŞKAN Camiinin de 70 mt. batı karşısında sokak içinde kalmaktadır. Taşınmazın 40 mt. doğusundan Çark deresi ve Adnan MENDERES caddesi geçmektedir. Şehrin çekirdek çarşı merkezine 4 Km. kuş uçuşu mesafesinde olan taşınmazın etrafı konut şeklinde yapılaşmıştır. Yapı yoğunluğu % 90 mertebesindedir. Yakın çevrede işyeri yoktur. Kuzeyinden 12.00 mt.?lik mevcut imar yoluna (Plevne cad.) cephelidir. Diğer cephelerinde komşu parseller vardır. Topoğrafik olarak düz bir arazide yer almakta, yol dışında elektrik, su, kanalizasyon, haberleşme, doğalgaz vs. gibi tüm altyapı ve belediye hizmetlerinden de faydalanmaktadır. Yerleşim alanı dahilinde ve ana caddeye çok yakın olduğundan ulaşım imkanları oldukça iyidir.Borçluya ait dubleks meskenin de içinde yer aldığı ana bina iki katlı olup aynı çatı altında ikiz dubleks mesken barındırmaktadır. Betonarme olarak inşa edilen yapının dış cepheleri kısmen kompozit panel kaplı, kısmen de sıvalı ve boyalıdır. Üzerinde çatı olmayıp açık teras şeklindedir. Borçluya ait mesken ön cepheden bakıldığında ana yapının sağ yarısında yer almaktadır. Mesken alt kat girişte bir antre-hol, bir salon, bir oda, mutfak, lavabo-wc ve bir balkon, içten merdiven ile çıkılan üst katta da dört oda, bir banyo ile biri ön diğeri arka cephede bulunan iki balkondan ibarettir. Alt kattaki salonda iki basamaklık kademe vardır. Meskende tüm zeminler seramik kaplı, duvar ve tavanlar alçı sıvalı ve boyalı, iç kapılar ahşap kaplama, dış pencereler renkli PVC kaplı alüminyum doğramalı ve ısıcamlıdır. Mutfakta mermer tezgah ve mobilyalı dolapları, banyoda duş bölümü, klozet, lavabo mevcuttur. Meskende zeminden ısıtmalı doğalgazlı kalorifer tesisatı mevcuttur. Oldukça büyük arsa payına sahip boş ve kullanılmamış durumdaki mesken 238 m2 net kullanım alanına sahiptir.
Yüzölçümü : 690,12 m2 Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu :Mevcut imar durumuna göre taşınmazın Serdivan Merkez 2. Kısım (Kuzey) mahallesi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Konut Alanı olarak ayrılan sahada kaldığı, E=0.90 ve Yençok=10.00 mt. şartlarını sağlayacak şekilde ayrık nizamda üç katlı (A-3) yapı iznine tabi olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 850.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/04/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 18/05/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU- CAMİLİ MAHALLESİ(ADALET SARAYI) ADAPAZARI/ SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/54 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR