SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Serdivan'da 64 m² daire icradan satılıktır

SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01084164
Şehir : Sakarya / Serdivan
Oda Sayısı : 2+1
: 64
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 15.11.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/147 Esas
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.12.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
20.01.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
2. İCRA DAİRESİ
2019/147 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Serdivan İlçe, - Ada, 11278 Parsel, SERDİVAN Mahalle/Köy, Taşınmaz, Sakarya ili Serdivan ilçesi Serdivan köyü Terelipınar mevkiinde kain; tapunun 11278 parsel numarasında kayıtlı 478.35 m2 alana sahip arsa üzerinde yer alan binanın, tesis edilen kat irtifakına göre birinci kat 1/8 arsa paylı 4 bağımsız bölüm nolu meskeninden ibarettir.
İMAR DURUMU: Mevcut imar durumuna göre taşınmazın Serdivan Merkez 1. kısım (Güney) mahallesi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Konut Alanı olarak ayrılan sahada kaldığı, Emsal (E)=1.00, Yençok=13.00 mt. şartlarını sağlayacak şekilde ayrık nizamda dört katlı (A-4) yapı iznine tabi olduğu bildirilmiştir.
Ana taşınmaz Serdivan Kemalpaşa mahallesi 153. sokak bilano posta adreslidir. Konum olarak Tuna TAN kavşağı olarak bilinen döner kavşaktan SAÜ Kampüs yoluna girildiğinde yukarıya doğru 500 mt. kadar çıkıldıktan sonra yolun 250 mt. sağ iç (batı) tarafında kalmaktadır. Serdivan Belediyesi Hizmet Binasına 1800 mt., şehrin çarşı merkezine de 4 Km. kuş uçuşu mesafesindedir. Aynı zamanda 165. sokağa da cepheli köşebaşı bir taşınmazdır. Etrafı çoğunlukla yapılaşmış durumdadır. Yapıların tamamı konut olup yakın çevrede işyeri yoktur. Kuzeyinden 12.00 mt.'lik (165. sokak), batısından da 10.00 mt.'lik (153. sokak) mevcut imar yollarına cephelidir. Diğer cephelerinde komşu parseller vardır. Topoğrafik olarak % 8 - 12 eğime sahip bir arazide yer almakta, yol dışında elektrik, su, kanalizasyon, haberleşme, doğalgaz vs. gibi altyapı ve belediye hizmetlerinden de faydalanmaktadır. Yerleşim alanı dahilinde ve ana caddeye yakın bir konumda olduğundan ulaşım imkanları iyidir.
Borçluya ait meskenin de içinde yer aldığı ana bina bir zemin ve üç normal kat olmak üzere toplam dört katlıdır. Betonarme olarak inşa edilen yapının dış cepheleri sıvalı ve boyalıdır. Üzerinde çatı yoktur. Yapının her bir katında iki, dört katta ve binada toplam sekiz mesken bulunmaktadır. Borçluya ait mesken birinci katta (ikinci mesken katı) yer almaktadır.
Halen boş durumdaki mesken girişte bir antre-koridor ile bir salon+mutfak, iki oda ve banyo-wc'den ibarettir. Ayrıca bir balkonu vardır. Meskende salon ve oda zeminleri granit seramik kaplı, duvar ve tavanlar alçı sıvalı ve boyalı, iç kapılar ahşap, dış pencereler renkli PVC kaplı alüminyum doğramalı ve ısıcamlıdır. Salondaki mutfak bölümünde mermer tezgah ve mobilyalı dolapları, banyoda duş bölümü, klozet ve lavabo bulunmaktadır. Meskende zeminden ısıtmalı doğalgazlı kalorifer tesisatı vardır. Ancak kombisi yoktur. Binada ayrıca faal durumda asansör mevcuttur. Mesken 64 m2 net kullanım alanına sahiptir.
Yüzölçümü : 478,35 Arsa Payı : 1/8
İmar Durumu : İnşaat tarzı Mevcut imar durumuna göre taşınmazın Serdivan Merkez 1. kısım (Güney) mahallesi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Konut Alanı olarak ayrılan sahada kaldığı, Emsal (E)=1.00, Yençok=13.00 mt. şartla
Kıymeti : 200.000,00 TLKDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz üzerinden geçit ve irtifak hakkı söz konusu olup; Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/12/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 20/01/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : İcra müdürlükleri Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/147 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR