SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Serdivan'da 3+1 daire icradan satılıktır

SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01138221
Şehir : Sakarya / Serdivan
Semt-Mahalle : KÖPRÜBAŞI MAH. / YAZLIK
Oda Sayısı : 3+1
: 108
Bina Yaşı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 26.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/409 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
340,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.05.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
16.06.2020 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ
2019/409 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Serdivan İlçe, Köprübaşı Mah. Yazlık Mevkii 5422 Parselde kayıtlı, 3/120 arsa paylı, A Blok Zemin Kat 3 No'lu B.Bölüm Mesken. Taşınmaz bir adet üç katlı bir adet dört katlı betonarme apartman ve arsası vasfı ile tapu siciline kayıtlı, kat mülkiyet tapulu, etrafı çevrili bahçe düzen yapılmış 2 bloktan oluşan site içerisinde A Blokta bulunmaktadır. Yaklaşık 2 yıllık, sıvalı boyalı asansörlü, betonarme yapı 3 katlı mesken binanın zemin katında girişte solda orta kısımda doğu yönünde arka bahçeye bakan kısımda, 108 m² kullanım alanına sahip, içerisinde 3 oda, salon, hol, mutfak, banyo tuvalet, yatak odasında ebeveyn banyo ile mutfak ve odada balkon bulunmakta, sıvalı boyalı, mesken giriş kapısı çelik kapı, iç cephe duvarlar alçı üzeri saten boyalı, pencereler renkli desen pvc oda iç kapıları ahşap doğrama, balkon ve oda yer döşemeler kalebodur mutfak ve antre yer döşemeler granit, banyo tuvalet ıslak zeminler seramik, mutfakta granit tezgah altı tezgah üstü mutfak dolabı ile banyoda duşakabin, klozet, banyo dolabı ve lavabo bulunmakta, alttan ısıtmalı doğalgaz ısınma sistemine sahip, iskan edilir durumdadır. Meskun mahal içinde, yol, su, elektrik, altyapı vb. her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı yaklaşık olarak batı yönünde Özel Teksen Kolejine 280 metre,doğu yönünde Sakarya Kapalı Spor Salonuna 800 metre, güney yönünde Serdivan AVM.ne 1.2 km mesafededir.
Adresi : Köprübaşı mah. 4081. Sokak No:23 Santaş Corner Sitesi A Blok Zemin KatD:3 Serdivan Adapazarı
İmar Durumu : Ayrık nizam 3 kat (A-3), TAKS:0.35, KAKS:1.05 yapı şartlarına tabi,
Kıymeti : 340.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 13/05/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 16/06/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri: Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/409 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 21/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR