SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya/Serdivan'da 3+1 daire icradan satılıktır

SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115646
Şehir : Sakarya / Serdivan
Oda Sayısı : 3+1
: 98
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/637 ESAS
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.03.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
09.04.2020 11:30
Satış Yeri
:
Sakarya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu Adapazarı/Sakarya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ
2019/637 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz; Sakarya İli, Serdivan İlçesi, Adalı/Yazlık Mahallesi, Yazlık Mevkii, kain, 1849 ada 3 parsel sayılı 403,94 m2 yüzölçümlü, ?Arsa? vasıflı taşınmaz üzerinde yer alan kat mülkiyeti tesisli 1/3 arsa paylı zemin kat (1) bağımsız bölüm nolu meskendir.
Parsel konum olarak güneyden yola cepheli, Bosna Hacı Mehmet Çalışkan Camiinin 589 m güney batısında, Mehmet Zümre Kuş Orta Okulunun 366 m güney doğusunda, Prof. Doktor Sabahattin Zaim Bulvarının 547 m güney batısında ve İnanç Sokağa cephelidir. Parsel düz bir arazi yapısına sahip olup tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parsel ilçenin çekirdek bölgesinde olup çevresinde bulunan okul, market, alış veriş merkezi vb. yerlere yürüme mesafesindedir. Parselin etrafı konut tarzı yapılar ile çevrilidir. Parsel üzerinde zemin+2 normal kattan oluşmakta ve her katta 1 bağımsız bölüm ve binada 3 bağımsız bölüm yer almaktadır. Binanın dışı sıvalı, boyalı kaplı, doğramaları ise PVCdir.
Zemin katta yer alan dairenin net kullanım alanı 98 m2 olup, brüt kullanım alanı 110 m2dir. 3,00 m2 balkonu bulunmaktadır. Daire 3 oda, salon-mutfak ve WC-banyodan ibarettir. Dairenin koridor ve mutfak zemini ile ıslak hacim zemin ve duvarları seramik kaplı, diğer mekan zeminleri ise ahşap parke döşelidir. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalı iç kapıları ahşap yağlı boyalı olan dairenin mutfağında tezgah ile tezgah üstü ve tezgah altı dolapları bulunmaktadır.Dairenin ısıtması doğal gaz kombi ile sağlanmaktadır. Taşınmaz binanın zemin katında güney batı cephesinde bulunmaktadır.

İmar Durumu : Serdivan Belediye Başkanlığı Fen İşleri Müdürlüğünden edinilen bilgilere göre parselin 1/1000 ölçekli Çevre Düzeni planında kapsamında Konut alanında A-3 (Ayrık Nizam Üç Kat) E=1.00, yapı nizamına tabi olduğu ifade edilmiştir.
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydında olduğu gibi
1. Satış Günü : 12/03/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 09/04/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Sakarya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu Adapazarı/Sakarya


Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/637 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR