SAKARYA 1. İCRA DAİRESİ

Sakarya Serdivan'da 3+1 daire icradan satılıktır

SAKARYA 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076839
Şehir : Sakarya / Serdivan
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ADAPAZARI AKŞAM HABERLERİ 04.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6161 ESAS
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.12.2019 14:35
İkinci Satış Günü
:
20.01.2020 14:35
Satış Yeri
:
İcra Daireleri Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
1. İCRA DAİRESİ

2019/6161 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Serdivan İlçe, 145 Ada, 17 Parsel, ADALI SERDİVAN Mahalle/Köy, 8 Nolu Bağımsız Bölüm Parselin 1/1000 ölçekli Çevre Düzeni planında kapsamanda konuz alanında A-3 (Ayrık nizam üç kat ) olduğu , Parsel konum olarak güneyden yola cepheli , Buhara Camunin 684 m güney batısında, Zübeyde hanım orta okulunun 51. sokağa cephelidir. Parsel düz bir arazi yapısına sahip olup tüm belediye hizmetlerinden yaralanmaktadır. Parsel üzerinde zemin +2 normal kattan oluşan bina bulunmaktadır. Binanın dışı sıvalı ve boyalı , doğramaları ise PVC'dir. İkinci katta yer alan darinin net kullanım alanı 125 m 2 olup , bürüt kullanım alanı 132 m2 di. 3,00 m 2 balkonu bulunmaktadır. Daire 3 oda, salon - mutfak ve WC -banyodan ibarettir. Dairenin koridor ve mutfak zemini ile ıslak hacim zemin ve duvarları seramik kaplı , diğer mekan zeminleri ise ahşap parke döşelidir. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalıdır. Dairenin ısıtması doğal gaz kombi ile sağlanaktadır. Taşınmazın bulunduğu daire Koç Ctr Sky Park sitesinde bulunmakdadır. Taşınmazın kapısı kapalı olduğundan içerisine girilememiş değerlendirmesi dışarıdan ve aynı bina benzer daire özeliklerine bakılarak yapılmıştır.
Adresi : Serdivan mah, Serdivan ilçesi, 145 ada, 17 parsel , B-Blok , 2. Kat 8 nolu bağımsız bölüm
Yüzölçümü : 3.853,00 m2
Arsa Payı : 1/33
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 24/12/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 20/01/2020 günü 14:35 - 14:40 arası
Satış Yeri : İcra Daireleri Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6161 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR