SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Serdivan'da 2491 m² arsa içerisinde tek katlı müstakil ev icradan satılıktır

SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076630
Şehir : Sakarya / Serdivan
Semt-Mahalle : ORTA MAH. / YAZLIK
: 100
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 03.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/9870 ESAS
Muhammen Bedeli
:
152,410 TL
Birinci Satış Günü
:
21.01.2020 15:20
İkinci Satış Günü
:
21.02.2020 15:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
3. İCRA DAİRESİ

2017/9870 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Serdivan İlçe, Yazlık Mah. Karaboğaz Mevkii, 3472 Parselde kayıtlı,2.491,66 m2 yüzölçümlü arsa vasfındaki taşınmazın borçluya ait 638/2400 hissesi satışa çıkarılmıştır. Her ne kadar tapuda arsa olarak gözükse de taşınmaz üzerinde tek katlı müstakil ev bulunmaktadır. Brüt 100 m2'lik kullanım alanlıdır. Giriş veranda kısmının fayansla kaplanmıştır, diğer ceplerin sıvalarının yapılı boyasının olmadığı görülmüştür. Pencere ve çerçeveleri pvc'dir, çatısı kiremitle kaplıdır, doğalgaz bağlantısı bulunmamakta, ısınma soba ile sağlanmaktadır. Elektrik ve su aboneliğinin bulunduğu ve tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın boş olan kısmında dikili tarım yapılmakta olup taşınmaz asfalt yola cephelidir. Taşınmaz Sabahattin Zaim Bulvarı Duble yoluna 1250 mt, Yenikent Devlet Hastanesine 4 km, Sakarya Valiliğine 4750 mt, Serdivan Belediyesine 5 km mesafededir. Taşınmazın etrafı mesken olup civarda besi çiftlikleri ve tarım alanları bulunmaktadır. Şehrin gelişme yönünde bulunmakta olup güney kısmında kalan yazlık mahallesinde yapılaşma büyük oranda tamamlanmıştır. Tek katlı müstakil binanın değeri 75.000 TL, arazi değerinin ise 498.332,00 TL olarak belirlendiği anlaşılmıştır.
Adresi : Orta Mah. Boylan Sk. No:8Serdivan / SAKARYA
İmar Durumu : İmar durumu olarak Plansız alanda kaldığı bildirilmiştir
Kıymeti : 152.410,76 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır
1. Satış Günü : 21/01/2020 günü 15:20 - 15:25 arası
2. Satış Günü : 21/02/2020 günü 15:20 - 15:25 arası
Satış Yeri: Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/9870 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 01/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR