SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Serdivan'da 170 m2 dubleks daire icradan satılıktır

SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01116025
Şehir : Sakarya / Serdivan
Oda Sayısı : 4+1
: 170
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2016 ESAS
Muhammen Bedeli
:
510,428 TL
Birinci Satış Günü
:
26.03.2020 15:20
İkinci Satış Günü
:
28.04.2020 15:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ
2019/2016 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :SATIŞI İSTENEN SAKARYA İLİ SERDİVAN İLÇESİ ADALI SERDİVAN MAHALLESİ 453 ADA 1 PARSELDE KAİM 2768 M2 ARSA ÜZERENDE 1/12 ARSA PAYLI D BLOK ZEMİN+BİRİNCİ KAT 1 NOLU DUBLEKS MESKEN Mevcut imar durumuna göre taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanı olarak ayrılan sahada kaldığı Emsal=0,90 ve Yençok =10.00 mt şartlarını sağlayacak şekilde ayrık nizamda üç katlı (a-3) yapı iznine tabi olduğu bildirilmiştir. Boçluya ait taşınmaz serdivan istiklal mahallesi 5. cadde yasemen evler sitesi d blok d:1 adresinde yer almaktadır. konum olarak 2. ve 5 caddelerin kesiştiği köşede bulunan serdivan anadolu lisesinin kuzeydoğu karşı çaprazında yer almaktadır.Şehrin çekirdek çarşı merkezine 3.5 Km mesafede olan taşınmazın etrafı genellikle konut alanı şeklinde yapılaşmış durumdadır. Ancak 2. cadde üzerinde değerli işyerleride bulunmaktadır. Yakınlarında serdivan belediyesi hizmet binası zübeyde hanım ortaokulu sapak camii şht.erol olçok anadolu lisesi asem mobilyacılar sanayi çarşısı v.s gibi sosyal yapı ve yerleşkeler mevcuttur.parsel güneyinden 25.00mt lik mevcutimar yoluna (5. cadde) batısından da 15.00 mt lik imar yoluna 376. sokak cepheli cepheli köşebaşı bir taşınmazdır.kuzeyindeki 10.00 mt imar yolu henüz fiilen açılmamıştır. diğer cephesinde komşu parsel vardır. yol dışında elektrik ,su ,kanalizazyon,haberleşme ,doğalgaz v.s gibi tüm alt yapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.parsel üzerinde her biri bünyesinde ikiz dubleks mesken barındıran birbirinin aynısı altı ayrı bina bulunmaktadır.borçluya ait meskenin de içinde yer aldığı D blok isimli ana gayrimenkul tek çatı altında ikiz dubleks mesken barındıran iki katlı binadan ibarettir. betonarme olarak inşa edilen yapının dış cepheleri sıvalı ve boyalı üzerinde ahşap çatısı mevcut ve kiremit örtülüdür borçluya ait mesken binanın doğu yarısında yer almaktadır.Mesken alt kat girişte bir antre-hol ile bir salon ,bir mutfak+oda ve lavabo -wc;antre-hol bölümündeki döner merdivenden çıkılan üst katta ise üç oda,bir merdiven holü ve bir banyo bulunmaktadır.alt kat arka cephede üzeri kapalı bir veranda ,üst katta da aynı yerde bir balkon mevcuttur. meskende salon ve oda zeminleri ahşap laminat parke , diğer tüm zeminler seramik kaplı ,duvar ve tavanları alçı sıvalı ve boyalı ,iç kapılar ahşap kaplama dış pencereler pvc kaplı alüminyum doğramalı ve ısıcamlıdır.mutfakta mermerit tezgah ve mobilyalı dolapları banyoda kabinli küvet,klozet ,lavabo bulunmaktadır.meskende faal durumda doğalgazlı-kombili kalorifer tesisatı mevcuttur. yaklaşık 12 yıllık olan meskenin 170 m2 net kullanım alanına sahiptir.


Adresi : SATIŞI İSTENEN SAKARYA İLİ SERDİVAN İLÇESİ ADALI SERDİVAN MAHALLESİ 453 ADA 1 PARSELDE KAİM 2768 M2 ARSA ÜZERENDE 1/12 ARSA PAYLI D BLOK ZEMİN+BİRİNCİ KAT 1 NOLU DUBLEKS MESKEN
Yüzölçümü : 170 m2
Arsa Payı : 1/12
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 510.428,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : eklenti :1 nolu kömürlük
1. Satış Günü : 26/03/2020 günü 15:20 - 15:25 arası
2. Satış Günü : 28/04/2020 günü 15:20 - 15:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA


Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2016 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR