SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Serdivan'da 1. bodrum kat 110 m² daire icradan satılıktır

SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078466
Şehir : Sakarya / Serdivan
: 110
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4398 ESAS
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.01.2019 12:00
İkinci Satış Günü
:
10.02.2020 12:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
2. İCRA DAİRESİ

2018/4398 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Sakarya ili Serdivan ilçesi Adalı Serdivan köyü hudutlarında kain; tapunun 654 ada 13 parsel numarasında kayıtlı 483.88 m2 alana sahip arsa üzerinde yer alan binanın, tesis edilen kat mülkiyetine göre 1. bodrum kat 1/6 arsa paylı 1 bağımsız bölüm nolu meskeninden ibarettir. Ana taşınmaza ait Kadastro paftasının mahalle uygulanması neticesinde paftanın zemine uyduğu ve taşınmazın doğru yer olduğu belirlenmiştir. Ana taşınmaz Serdivan Kemalpaşa mahallesi Sivritepe cad. 64. sokak Bulut Evler No:7 posta adreslidir. Konum olarak Serdivan Mezarlığının 600 mt. batısında, Serdivan Belediyesi Asfalt Şantiyesi ve Bakım Merkezinin de 400 mt. yine batısında kalmaktadır. Serdivan Belediyesi Hizmet Binasına kuş uçuşu 2 Km. mesafede olan taşınmazın etrafı konut şeklinde yapılaşmıştır. Yapıların tamamı konut olup yakın çevrede işyeri yoktur. Yakın çevrede yapı doluluk oranı % 50 civarındadır. Batısından 10.00 mt.?lik mevcut imar yoluna (64. sokak) cephelidir. Diğer cephelerinde komşu parseller vardır. Yerleşim alanı dahilinde ve ana caddelere yakın olduğundan ulaşım imkanları iyidir. Topoğrafik olarak % 25 ? 30 eğimli bir arazide yer almakta, yol dışında elektrik, su, kanalizasyon, haberleşme, doğalgaz vs. gibi tüm altyapı ve belediye hizmetlerinden de faydalanmaktadır. İlçe yerleşiminin batı kenarında yer almaktadır. Parsel üzerindeki bina iki bodrum kat, bir zemin kat ve bir normal kat olmak üzere toplam dört kattan ibarettir. Binanın katları en alttan başlamak üzere 2. bodrum kat, 1. bodrum kat, zemin kat ve birinci kat olarak isimlendirilmiştir. Arazi eğiminin fazlalığı nedeni ile en alttaki 2. bodrum kat yol seviyesinin altında kalmıştır. Betonarme olarak inşa edilen yapının dış cepheleri sıvalı ve boyalı, üzerinde ahşap çatı mevcut ve kiremit örtülüdür. Binanın en alttaki 2. bodrum katı kat irtifakı projesinde depo-ardiye olarak gözükmekte ise de büyük bir bölümü üstteki 1. bodrum kattaki meskenler ile bağlantılı olup mahalde alt dubleks mesken olarak kullanılmaktadırlar. Üstteki iki katın her birinde de ikişer mesken yer almakta, böylece binada ikisi alt dubleks mesken dördü normal mesken olmak üzere toplam altı bağımsız mesken bulunmaktadır.Borçluya ait mesken sokak cephesine bakan tarafta 1. ve 2. bodrum kattaki meskendir. Mesken üst kat (1. bodrum kat) girişte bir antre-koridor ile bir salon, bir oda, mutfak, lavabo-wc; koridordaki içten döner merdiven ile inilen alt katta (2. bodrum kat) ise iki oda ve bir banyodan ibarettir. Ayrıca bu katta bir, üst katta iki balkonu vardır. Meskende tüm zeminler ahşap laminat parke, ıslak mekan zeminleri seramik kaplı, duvar ve tavanlar alçı sıvalı ve boyalı, iç kapılar ahşap kaplama, dış pencereler PVC kaplı alüminyum doğramalı ve ısıcamlıdır. Mutfakta mermer tezgah ve mobilyalı dolapları, banyoda kabinli duş bölümü, klozet ve lavabo bulunmaktadır. Meskende doğalgazlı-kombili kalorifer tesisatı mevcuttur. Binada asansör yoktur. Mesken 110 m2 net kullanım alanına sahiptir.
Yüzölçümü : 483,88 m2Arsa Payı : 1/6
İmar Durumu : Mevcut imar durumuna göre taşınmazın Serdivan Merkez 1. Kısım (Güney) 1/1000 ölçekli UygulamaİmarPlanındaKonut Alanı olarak ayrılan sahada kaldığı, Emsal (E) = 0.75 ve Yençok=10.00 mt. şartlarını sağlayacak şekilde ayrık nizamda üç katlı (A-3) yapı iznine tabi olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/01/2020 günü 12:00 - 12:10 arası
2. Satış Günü : 10/02/2020 günü 12:00 - 12:10 arası
Satış Yeri :İCDA MÜDÜRLÜKLERİ Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4398 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR