SAPANCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya/Sapanca'da yüzme havuzlu villa icradan satılıktır

SAPANCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01007198
Şehir : Sakarya / Sapanca
Semt-Mahalle : KURTKÖY DİBEKTAŞ MAH. / SAPANCA
Oda Sayısı : 4+1
: 250
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 02.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/854 Esas
Muhammen Bedeli
:
1,650,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.07.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
28.08.2019 14:30
Satış Yeri
:
Sapanca İcra Müdürlüğü Sapanca/SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAPANCA
İCRA DAİRESİ
2016/854 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Sapanca İlçe, 757 Parsel, KURTKÖY_DİBEKTAŞ Mahalle/Köy, A Blok Zemin+1 Kat- 26 Nolu B.Bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Bağımsız Bölüm Nitelik : Dubleks Mesken. Hisse Pay/Payda :1/1 , Bağımsız bölümün içinde yer aldığı ana parsel konum olarak Sapanca-Yanık asfalt yolunun yaklaşık 1400 mt. güney üst kesimlerinde kalmaktadır. Yanık yerleşim alanına 1300 mt., Sapanca ilçe merkezine de 7 km. kuş uçuşu mesafesinde olan taşınmazın etrafında site şeklinde lüks yazlık meskenler bulunmaktadır. Kot olarak Sapanca-Yanık asfalt yolundan ve Sapanca gölünden oldukça yukarılarda kalmaktadır. Bu nedenle bu bölgedeki taşınmazların tamamına yakını Sapanca gölü manzaralıdır. Topoğrafik olarak % 30 - 40 eğimli bir arazide yer almakta, yol, su, elektrik, kanalizasyon, haberleşme vs. gibi tüm altyapı ve belediye hizmetlerinden de faydalanmaktadır. Yerleşim alanı dahilinde ve imar yollarına cepheli olduğundan ulaşım imkanları oldukça iyidir. Yakın çevrede işyeri yoktur. Mevcut imar durumuna göre taşınmazın 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Turizm + II. Konut Alanı olarak ayrılan sahada kaldığı, E=0.20 ve Hmax=6.50 mt. şartlarını sağlayacak şekilde ve çekme mesafelerine uymak kaydı ile ayrık nizamda iki katlı yapı iznine tabi olduğu bildirilmiştir. Parsel üzerinde her biri ayrı bağımsız bina şeklinde 42 adet mesken bulunmaktadır. Meskenler A ve B olmak üzere iki ayrı tipte inşa edilmiştir. Serenity Villaları adlı site içinde ve tümü Sapanca gölü manzaralı olan binalar iki katlı dubleks meskenler şeklinde yapılmıştır. Site içinde ayrıca henüz tam olarak bitmemiş sosyal tesis binası ve ön tarafında müşterek yüzme havuzu bulunmaktadır. Sitede yollar kilitli parke taşı kaplanmış, eğim nedeni ile istinat duvarları yapılmıştır. Betonarme olarak inşa edilen yapının dış cephesi sıvalı ve boyalı, üzerlerinde ahşap çatıları mevcut ve kiremit örtülüdür. Mesken alt katta bir salon, bir oda, mutfak, lavabo-wc; antre-hol bölümündeki merdivenden çıkılan üst katta da üç oda ve bir banyodan ibarettir. Odalardan birinde ayrıca giysi bölümü bulunmaktadır. Alt katta önde bir teras, üst katta balkon vardır. Meskenin zeminler kısmen granit seramik kısmen de ahşap laminat parke kaplı, duvar ve tavanlar alçı sıvalı ve boyalı, tavanlarda kısmi spot ışıklandırma mevcuttur. İç kapılar ahşap kaplama, dış pencereler renkli PVC kaplı ve ısıcamlı, mutfaklarda mermerit tezgah ve mobilyalı dolapları mevcuttur. kalorifer tesisatı mevcuttur. Net 250 m2 kullanım alanına sahiptir. Yüzme havuzu mevcuttur.
Kıymeti : 1.650.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 31/07/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 28/08/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Sapanca İcra Müdürlüğü Sapanca/SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamın ıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Ihaleye fiziken istirak edecek veya teklifte bulunacak gerçek veya tüzel kisiler Teminat bedelini ihaleye katılımdan önce T.Vakıflar Bankası T.O.A. nezdindeki TR 18 0001 5001 5800 7300 5692 06 iban numaralı hesaba katılımcı tarafından TC Kimlik veya Vergi numaraları yazılı vaziyette yatırılmış olması ve banka dekontunun aslının ibraz edilmiş olması gerekmektedir. Banka hesabına yatırılan teminat bedellerinin iadesi yine banka hesabı üzerinden yatıran kisinin hesabına yapılacaktır. Ayrıca Adalet Bakanlıgı Personel Genel Müdürlügü'nün 12/03/2013 tarihli 10594 sayılı yazısı uyarınca; ihaleye nakit olarak teminatını sunarak da katılabilecektir. Bu gayrimenkul üzerinde hakkı olan alacaklının istiraki halinde alacağı mezkur nispet raddesinde ise I.I.K.nun 124/4. Madde geregince ayrıca pey akçesi veya teminat aranmaz.Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. Ihaleden kaynaklanan Tellâliye resmi, tapu satış harcının ve taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/854 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR