SAPANCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya/Sapanca'da dubleks ev icradan satılıktır

SAPANCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049524
Şehir : Sakarya / Sapanca
Semt-Mahalle : KIRKPINAR SOĞUKSU MAH. / SAPANCA
Oda Sayısı : 3+1
: 117
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 12.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/111 TLMT
Muhammen Bedeli
:
650,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
06.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
Sapanca Adliyesi İcra Müdürlüğü Sapanca/SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAPANCA
İCRA DAİRESİ
2019/111 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Sapanca İlçe, 445 Ada, 1 Parsel, KIRKPINAR_SOĞUKSU Mahalle/Köy, Şosealtı Mevkii, C Blok, Zemin +1, 5 nolu Bağımsız Bölüm, Kırkpınar Soğuksu mah. Bağdat Caddesi Çamlık Sitesi No:5 adresinde bulunan taşınmaz 6.965,68 m² arsa içinde 1/16 paylı tarla ve bahçe vasfı ile tapu siciline kayıtlı, kat irtifak tapulu, içerisinde açık yüzme havuzu ve ikiz yapı 16 villa bulunan bahçe düzeni yapılmış güvenlikli site içerisinde girişte sağda ikinci sırada bulunan ikiz yapı villanın doğu yönünde bulunmakta, yaklaşık 17-18 yıllık, ahşap çatı üzeri kiremit örtülü, betonarme yapı içten merdivenli dubleks mesken olarak inşa edilmiş, brüt 138,00 m² inşaat alanına sahip, net 117.00 m² kullanım alanına sahip, sıvalı boyalı, alt katta şömineli veranda balkon, açık mutfak salon, antre, banyo tuvalet ile içten merdiven ile çıkılan üst katta 3 oda, hol, banyo wc ile 3 balkon bulunmakta, kapı ve pencereler ağaç doğrama, oda yer döşemeler ahşap, ıslak zeminler kalebodur fayans, katı yakıt kat kalorifer ısınma sistemine sahip, iskan edilir durumdadır. Meskun mahal içinde, ulaşım imkanları iyi, her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı yaklaşık olarak kuzey yönünde Sapanca gölüne 900 metre, doğu yönünde TEM Anadolu otoyolu bağlantı gişelerine 3.5 km ve Sapanca şehir merkezine 5 km mesafededir.
İmar Durumu : Var , Taşınmaz imar durumu 1/1000 ölçekli uygulama imar planında "Konut Alanında" kalmakta
Kıymeti : 650.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 06/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 06/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Sapanca Adliyesi İcra Müdürlüğü Sapanca/SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. İhaleye fiziken iştirak edecek veya teklifte bulunacak gerçek veya tüzel kisiler Teminat bedelini ihaleye katılımdan önce T.Vakıflar Bankası T.O.A. nezdindeki TR 18 0001 5001 5800 7300 5692 06 iban numaralı hesaba katılımcı tarafından TC Kimlik veya Vergi numaraları yazılı vaziyette yatırılmıs olması ve banka dekontunun aslının ibraz edilmiş olması gerekmektedir. Banka hesabına yatırılan teminat bedellerinin iadesi yine banka hesabı üzerinden yatıran kisinin hesabına yapılacaktır. Ayrıca Adalet Bakanlıgı Personel Genel Müdürlügü'nün 12/03/2013 tarihli 10594 sayılı yazısı uyarınca; ihaleye nakit olarak teminatını sunarak da katılabilecektir. Bu gayrimenkul üzerinde hakkı olan alacaklının istiraki halinde alacağı mezkur nispet raddesinde ise I.I.K.nun 124/4. Madde gereğince ayrıca pey akçesi veya teminat aranmaz.Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. Ihaleden kaynaklanan Tellâliye resmi, tapu satış harcının ve taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/111 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR