SAPANCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Sapanca'da 3+1 daire icradan satılıktır

SAPANCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111646
Şehir : Sakarya / Sapanca
Semt-Mahalle : RÜSTEMPAŞA MAH. / SAPANCA
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

SAKARYA YENİHABER 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/290 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.02.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
11.03.2020 14:15
Satış Yeri
:
Sapanca Adliyesi İcra Müdürlüğü Sapanca/SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAPANCA
İCRA DAİRESİ
2019/290 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Sapanca İlçe, 31 Ada, 194 Parsel, RÜSTEMPAŞA Mahalle/Köy, KARAKAYA ÇIKMAZI Mevkii, B Blok, Kat:2, 3 Nolu Bağımsız Bölüm kayıtlı 616.36 m2 alana sahip arsa üzerinde bulunan binaların, tesis edilen kat irtifakına göre B blok ikinci kat 1/7 arsa paylı 3 bağımsız bölüm nolu meskeninden ibarettir.
Taşınmaz Rüstempaşa mahallesi Karayaka sokak No:6/3 Sapanca/SAKARYA posta adreslidir. Konum olarak Sapanca ilçe merkezinde ve Çayiçi Camiinin 100 mt. kuzeydoğusunda, Atatürk caddesinin de 40 mt. kuzeyinde kalmaktadır. İlçenin çekirdek çarşı merkezine çok yakın konumdadır. Etrafı ağırlıklı olarak konut, kısmen de cadde üzerlerinde işyerleri şeklinde yapılaşmıştır. Çok yakınlarında Sapanca Otogarı, Rüstempaşa Camii, Şht. Albay Güner EKİCİ Anadolu Lisesi, Sapanca Belediyesi Hizmet Binası vs. şeklinde sosyal yapı ve yerleşkeler bulunmaktadır. Taşınmazın 800 mt. güneyinden İstanbul-Ankara TEM yolu, 250 mt. kuzeyinden de hızlı tren hattı geçmektedir. Yine 600 mt. kuzeyinde Sapanca gölü bulunmaktadır. Topoğrafik olarak düz sayılabilecek bir arazide yer almakta, batısından 7.00 mt.?lik mevcut imar yoluna (Karayaka sokak) cephelidir. Diğer cephelerinde komşu parseller vardır. İlçe merkezinde ve ana caddelere çok yakın olduğundan ulaşım imkanları oldukça iyidir. Yol dışında elektrik, su, kanalizasyon, haberleşme, doğalgaz vs. gibi tüm altyapı ve belediye hizmetlerinden de yararlanmaktadır. Ana parsel üzerinde A ve B olmak üzere iki ayrı blok halinde bina bulunmaktadır. Borçluya ait meskenin de içinde yer aldığı B blok isimli bina bir zemin ve iki normal kat olmak üzere toplam üç katlıdır. Betonarme olarak inşa edilen yapının dış cepheleri sıvalı ve boyalı, üzerinde ahşap çatı mevcut ve kiremit örtülüdür. Yapının zemin katı işyeridir. Üstteki iki katın her birinde birer mesken bulunmaktadır. Binanın ikinci yani son katında bulunan borçluya ait mesken girişte bir antre-koridor ile bir salon, üç oda, mutfak, banyo, lavabo-wc?den ibarettir. Ayrıca bir balkonu vardır. Meskende oda zeminleri ahşap laminat parke, diğer zeminler seramik kaplı, duvar ve tavanlar alçı sıvalı ve boyalı, iç kapılar ahşap kaplama, dış pencereler renkli PVC kaplı alüminyum doğramalı ve ısıcamlıdır. Mutfakta mermer tezgah ve mobilyalı dolapları, banyoda kabinli duş teknesi, klozet ve lavabo vardır. Meskende faal durumda doğalgazlı-kombili kalorifer tesisatı mevcuttur. Binada asansör yoktur. Mesken 105 m2 net kullanım alanına sahiptir.
İMAR DURUMU: Mevcut imar durumuna göre taşınmazın 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Konut Alanı olarak ayrılan sahada kaldığı, TAKS=0.35, KAKS=1.05 ve Hmax=9.50 mt.şartlarını sağlayacak şekilde ayrık nizamda üç katlı (A-3) yapı iznine tabi olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 12/02/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 11/03/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Sapanca Adliyesi İcra Müdürlüğü Sapanca/SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Ihaleye fiziken istirak edecek veya teklifte bulunacak gerçek veya tüzel kisiler Teminat bedelini ihaleye katılımdan önce T.Vakıflar Bankası T.O.A. nezdindeki TR 18 0001 5001 5800 7300 5692 06 iban numaralı hesaba katılımcı tarafından TC Kimlik veya Vergi numaraları yazılı vaziyette yatırılmıs olması ve banka dekontunun aslının ibraz edilmis olması gerekmektedir. Banka hesabına yatırılan teminat bedellerinin iadesi yine banka hesabı üzerinden yatıran kisinin hesabına yapılacaktır. Ayrıca Adalet Bakanlıgı Personel Genel Müdürlügü'nün 12/03/2013 tarihli 10594 sayılı yazısı uyarınca; ihaleye nakit olarak teminatını sunarak da katılabilecektir. Bu gayrimenkul üzerinde hakkı olan alacaklının istiraki halinde alacagı mezkur nispet raddesinde ise I.I.K.nun 124/4. Madde geregince ayrıca pey akçesi veya teminat aranmaz.Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. Ihaleden kaynaklanan Tellâliye resmi, tapu satıs harcının ve tasınmazın aynından dogan vergiler satıs bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/290 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR