KOCAALİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Kocaali'de iki katlı kargir ev ve fındık bahçesi icradan satılıktır

KOCAALİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01199209
Şehir : Sakarya / Kocaali
Semt-Mahalle : ŞERBETPINAR MAH. / KOCAALİ
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 26.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/80 TLMT
Muhammen Bedeli
:
337,098 TL
Birinci Satış Günü
:
11.09.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
14.10.2020 11:00
Satış Yeri
:
Ağalar Mah. 15. Temmuz Zafer Meydanı Belediye Binası 2. kat toplantı salonu Kocaali/SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KOCAALİ
İCRA DAİRESİ
2019/80 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu:Sakarya İli, Kocaali İlçesi, Şerbetpınarı Mahallesi, Köy İçi Mevkii, 110 Ada, 56 parsel 4.264,81 m2 alanlı ve iki katlı kargir ev ve fındık bahçe niteliğindedir. Taşınmaz konum olarak doğudan yola cepheli olup Şerbetpınarı Mahallesi Merkez Camiinin 1020 m. kuzey batısında, Şerbetpınarı Mahallesinin 1250 m kuzey doğusunda kalmaktadır. Parsel tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz üzerinde 95,79 m2 oturma alanlı bodrum+iki katlı yapı bulunmaktadır. Yapının ahşap çatısı kiremit örtülü, dışı sıvalı, boyalı doğramaları PVC'dir. Yapının 1.ve 2. katları 3 oda, salon-mutfak ve WC-banyodan ibarettir. Yapının koridor ve mutfak zemini ile ıslak hacim zemin ve duvarları fayans diğer yerler laminat parke kaplıdır. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalıdır. Yapının mutfağında tezgah ile tezgah üstü ve tezgah altı dolapları bulunmaktadır.Yapının ısıtması soba ve güneş enerjisi ile sağlanmaktadır. III-A grubu olan yapının hali hazır durumu ile yıpranma oranı % 15'dır. Bakımsız ambar olarak kullanılan 47,90 m2 oturma alanlı bodrum katın ıslak hacim zemin ve duvarları şap üzeri beton ile kaplı olup tavan ve duvarları sıvasız ve boyasızdır. III-A grubu olan yapının hali hazır durumu ile yıpranma oranı % 25'dır. Taşınmaz yola cephelidir.% 5-10 eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Parsel hali hazırda kısmen fındık bahçesi olup üzerinde her hangi bir yapı bulunmamaktadır. Toprak yapısı itibari ile killi-tınlı bünyededir. Fındık bahçesinin bir dönümünden ortalama 180 kg fındık ürünü hasat edilebilir durumda olduğu kanaatine varılmıştır.Organik maddesi ve fındığın verim durumu normal düzeydedir.Satışa konu taşınmazın fındık ocakları ve yapı dahil toplam değeri:337.098,70 TL
Adresi : Sakarya İli, Kocaali İlçesi, Şerbetpınarı Mahallesi, Köy İçi Mevkii, 110 Ada, 56 parsel
Yüzölçümü : 4.264,81 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu :1/1000 ölçekli uygulama imar planı ile 1/5000 ölçekli nazım imar planı dışında olduğu, Sakarya İli Kuzey ve Doğu Planlama Alt Bölgeleri 1/25000 ölçekli Çevre Düzeni planında kapsamında, Yerleşik Alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 337.098,70 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/09/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 14/10/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Ağalar Mah. 15. Temmuz Zafer Meydanı Belediye Binası 2. kat toplantı salonu Kocaali/SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/80 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR