KOCAALİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Kocaali'de 2+1 daire icradan satılıktır

KOCAALİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078979
Şehir : Sakarya / Kocaali
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/49 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
11.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
Kocaali Adliyesi 2. kat icra müdürlüğü önü Kocaali /SAKARYA -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KOCAALİ
İCRA DAİRESİ

2019/49 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya ili, Kocaali ilçesi, Kocaali mah., Tepe arkası, mevkii, 303 ada 10 parsel üzerindeki zemin kat 5 nolu bağımsız bölümdur. Ana taşınmaz 441,07 m2 alanlı ve tapuda ''mesken'' niteliğindedir. Taşınmaz konum olarak batıdan yola cepheli, Kocaali Barbaros Hayrettin Paşa Cad. 163 m güney batısında ve Kocaali Atatürk Cad. 180 m güneyinde kalmaktadır. Parsel ilçenin çekirdek bölgesinde bulunmakta çevresinde okul, hastane, polis karakolu vs. gibi yapılar bulunmaktadır.Satışa konu Zemin kat bağımsız bölüm balkonlar ve ortak kullanım alanı ile birlikte net 70 m2 olup, duvarlarla birlikte iç kullanım alanı ise brüt 60 m2 dir. Mesken 2 oda, salon, mutfak ve WC-Banyodan ibaret olup, koridor ve mutfak zemini ile ıslak hacim zemin ve duvarları seramik kaplı, diğer mekan zeminleri ise laminant parke döşelidir. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalı iç kapıları panel olan dairenin mutfağında tezgah ile tezgah üstü ve tezgah altı dolapları bulunmaktadır. Taşınmazın bulundğu binada doğal gaz kolon hattı döşenmiş olup, söz konusu dairede doğal gaz bulunmadığı için ısıtması soba ile sağlanmaktadır. Taşınmaz binanın kuzey batı köşesinde yer almaktadır. Bulunduğu mevkii, konumu, imarı, yüzölçümü, halihazır durumu, ulaşım imkanlarının yürüme mesafesinde olması, merkeze, meskun mahlle, ana artere, duraklara, hastanelere, sosyal tesislere uzaklığı, aşınma paşı, civarındaki emsal emlak alım ve satım rayiçeri, değerine tesir edecek tüm etkenler ile günün itkisadi koşulları da göz önüne alındığında; (5) nolu mesken'nin arsa payı 48/388 olup, arsa payı ile birlikte kıymeti: 180.000,00 TL'dir.
Adresi : Kocaali / SAKARYA
Yüzölçümü : 441,07 m2 (ANA TAŞINMAZ)
Arsa Payı : 48/388
İmar Durumu :1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde iskan sahasında ve konut alanı içerisinde kalmakta, yol, park vb. Gibi umuma ait alanlarda kalmamamktadır. Yapılaşma ön bahçe 5,00 yan bahçe 3,00 metre, arka bahçe 3,00 metre asgari çekme mesafesinde EMSAL:0,60 katsayıları ile A-2 (Ayrık nizam iki kat) yapı izni bulunmaktadır.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Kocaali Adliyesi 2. kat icra müdürlüğü önü Kocaali /SAKARYA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/49 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR