KOCAALİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Kocaali'de 141 m² tripleks mesken icradan satılıktır

KOCAALİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154899
Şehir : Sakarya / Kocaali
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / KOCAALİ
: 141
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ SAKARYA 23.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/382 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.05.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
03.06.2020 10:40
Satış Yeri
:
Ağalar Mah. 15. Temmuz Zafer Meydanı Belediye Binası 2. kat toplantı salonu Kocaali/SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KOCAALİ
İCRA DAİRESİ
2019/382 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu:Sakarya İli, Kocaali İlçesi, Kocaali-2 Mahallesi, Akyan Mevkii, kain 534 ada 5 nolu parsel sayılı 4.648,34 m2 yüzölçümlü, 'yedi adet iki katlı betonarme ev ve arsası'nitelikli ana taşınmaz üzerinde yer alan''Tribleks mesken'' kat mülkiyeti tesisli 141/4940 arsa paylı C/Blok zemin+1.kat+çatı kat (3) bağımsız bölüm nolu tripleks güneyden yola cepheli, Kocaali Sahil Camiinin 712 m. kuzey doğusunda, Kocaali Aile Sağlığı Merkezinin 71 m. kuzey batısında, Kocaali İlçesi Terminal Binasının 287 m. batısında ve Kocaali - Akçakoca duble yoluna cephelidir. Parsel düz bir topoğrafyaya sahip olup, tüm Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parsel üzerinde zemin+tek normal kattan oluşan ikiz tripleks yapısı mevcuttur. Binanın dışı sıvalı ve boyalı, doğramaları ise PVC'dir. Zemin+1.+çatı katta yer alan tripleks meskenin net kullanım alanı 128 m2 olup, brüt kullanım alanı 141 m2dir. 5,00 m2 balkon verandası bulunmaktadır. Tripleks meskenin zemin kat 1 oda, salon-mutfak ve WC-banyodan ibaret olup içeriden merdiven ile geçişi sağlanan 1.katta 2 oda, WC-banyo ve çatı katta 1 oda bulunmaktadır. Tripleks meskenin koridor ve mutfak zemini ile ıslak hacim zemin ve duvarları seramik kaplı, diğer mekan zeminleri ise ahşap parke döşelidir. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalı iç kapıları ahşap yağlı boyalı olan meskenin mutfağında tezgah ile tezgah üstü ve tezgah altı dolapları bulunmaktadır.Meskenin ısıtması soba ile sağlanmaktadır. İkiz villa olarak kullanılan yapının kuzey cephesinde yer almaktadır. Taşınmazın değerlendirmesi mimari projesine ve site yöneticisinden alınan bilgiler doğrultusunda yapılmış olup hali hazırda kapısı kapalı olduğundan iç mekan özellikleri bakımından proje ile aynı özelliklere sahip olup olmadığı bilinmemektedir.Bulunduğu mevkii, konumu, imarı, yüzölçümü, hâlihazır durumu, ulaşım imkânlarının yürüme mesafesinde olması, merkeze, meskûn mahalle, ana artere, duraklara, hastanelere, sosyal tesislere uzaklığı, aşınma payı, civarındaki emsal emlak alım ve satım rayiçleri, değerine tesir edecek tüm etkenler ile günün iktisadi koşulları da göz önüne alındığında;(3) nolu 'Tripleks Mesken' nin arsa payı ve yapı değeri olarak bugünkü kıymeti:320.000,00 TL
Adresi : Sakarya İli, Kocaali İlçesi, Kocaali-2 Mahallesi, Akyan Mevkii, kain 534 ada 5 nolu parsel
Yüzölçümü : 4.648,34 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planında Konut Alanında kalmakta olup Ayrık Nizam 2 Kat (A-2), yapı şartlarına haiz olduğu belirtilmektedir.
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 06/05/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 03/06/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Ağalar Mah. 15. Temmuz Zafer Meydanı Belediye Binası 2. kat toplantı salonu Kocaali/SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/382 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR