KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Karasu'da icradan satılık dubleks daire

KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944308
Şehir : Sakarya / Karasu
Semt-Mahalle : YALI MAH. / KARASU
Oda Sayısı : 4+1
: 128
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 10.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/497 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.05.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
11.06.2019 14:30
Satış Yeri
:
Karasu Belediye başkanlığı Mezat Salonu Karasu/Sakarya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARASU
İCRA DAİRESİ
2017/497 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İli, Karasu İlçesi, Aşağı İncilli Mahallesi, Arımlar Mevkii, 123 Ada 76 parsel, taşınmaz üzerinde yer alan 2. Kat, 9 nolu bağımsız bölüm nolu Dubleks meskenin tamamı. Satışa konu taşınmaz; Söz konusu mesken Dış kısmı sıvalı ve boyalı, çatısı ahşap dikmeler üzeri kiremit örtülüdür. dubleks dairenin kullanım alanı 128,00 m2 olup, alt bölümünde 2 oda, salon ile mutfak aynı hacimde ve WC-banyodan ibarettir. Pencere doğramaları P.V.C. malzemeden imal edilmiştir. Zemini laminant ile kaplı olup holün zemini seramik ile kaplıdır. Banyo-wc tavana kadar seramik kaplı olup duşakabin mevcuttur.Mutfak dolapları ahşap, tezgah granittir. Tavanda kartonpiyer süslemeler mevcuttur. Çatı katına ahşap kaplama merdiven ile çıkılmaktadır ve çatı katında 2 adet oda ve WC-Banyo bulunmaktadır. Çatı katının tavanı ahşap lambri ile kaplıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Kalorifer sistemi mevcuttur Mesken III-A grubudur. Yaklaşık 6-7 yıllık yapıdır. Yapı Ruhsatı Onay Tarihi: 28.04.2010 Tarihinde yapı ruhsatı alınmıştır.
Adresi : Sakarya İli, Karasu İlçesi, Yalı Mah. 163 Sok. No:6 Karasu/ SAKARYA
Yüzölçümü : 516,34 m2 Arsa Payı : 128/898
İmar Durumu : Karasu Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün yazısına göre 123 Ada 76 parsel TAKS=0.40 KAKA=1.20 A-3 (Ayrık Nizam 3 Kat) yapı nizamına tabi olduğu ve “ Konut Alanında” kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 07/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 11/06/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Karasu Belediye başkanlığı Mezat Salonu Karasu/Sakarya
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/497 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR