KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Karasu'da 92 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01046871
Şehir : Sakarya / Karasu
Semt-Mahalle : İNCİLLİ MAH. / KARASU
Oda Sayısı : 3+1
: 92
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 06.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/158 TLMT
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
12.12.2019 14:30
Satış Yeri
:
KARASU BELEDİYE BAŞKANLIĞI MEZAT SALONU KARASU / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARASU
İCRA DAİRESİ
2018/158 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya il, Karasu ilçe, Aşağıincilli Mah.123 Ada 59 Parsel, Arsa 318,60 m2, arsa pay/payda 36/318, cilt/sayfa no:85/8416, ikinci kat Bağ.Böl.No:10 Mesken nitelikli taşınmazın tamamı, Karasu ilçesi Yalı mah. Plaj caddesi 161. sokak Haliskaya Apt. No:2 D:9 (mimari projede 10 numara fiili durum mesken kapı nosu 9 numara) adresinde zemin üzeri 2. katta bulunan taşınmaz arsa vasfı ile tapu siciline kayıtlı olup, kat irtifak tapulu, yaklaşık 7-8 yıllık, kiremit çatılı, sıvalı boyalı, her katta 3 toplam bulunan dükkan üzeri 2 katlı betonarme binanın cadde ve sokağa bakan kısmında kuzeybatı cephesinde köşebaşında bulunan mesken daire, 92,00 m² kullanım alanına sahip,3 oda, açık mutfak salon, hol, banyo ve tuvalet ile mutfak ve odada 2 balkon bulunmakta, sıvalı boyalı, pencereler pvc kapılar ağaç doğrama, ıslak zeminler kalebodur fayans, oda yer döşemeler laminat parke, mutfakta mermer tezgah üzeri mutfak dolabı ile banyoda duşakabin ve klozet bulunmakta, doğalgaz ısınma sistemine sahip, iskan edilir durumdadır. Taşınmaz imar durumu uygulama imar planında 'Ticaret + Konut Alanında' kalmakta, bitişik nizam 3 kat (B-3) yapı hükümlerine tabi olup,meskun mahal içinde çarşı merkezine yakın, ulaşım imkanları iyi, her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuzey yönünde sokak yoluna batı yönünde Plaj caddesine cepheli köşe başı parsel konumunda, kuşbakışı olarak doğu yönünde Merkez Ulu camiye 100 metre, güney yönünde Karasu hükümet konağına 400 metre ve Karasu Belediyesine 950 metre,kuzey yönünde Karasu ilçe jandarma komutanlığına 200 metre ve Karadeniz sahiline 820 metre mesafededir. Gayrimenkul Değer Tespiti: Gayrimenkullerin pazar değerinin tespitinde emsal karşılaştırma yöntemi kullanılmıştır. Bu yöntemde mevcut pazar bilgilerinden faydalanılmış, bölgede değerleme tarihine yakın dönemde pazara çıkarılmış benzer gayrimenkuller dikkate alınarak pazar değerini etkileyebilecek kriterler çerçevesinde fiyat ayarlaması yapılmış ve konu parsel için metrekare birim fiyatı belirlenmiştir. Bulunan emsaller, konum, büyüklük, fiziksel özellik ve imar durumu gibi kriterler dahilinde karşılaştırılmış, birim değerlere takdirlerimizde katılarak piyasa değeri tespit edilmiştir.Binalar için yapı sınıfına göre yeniden yapma maliyetleri birim fiyatları oluşturulmuştur. Bu birim fiyatların hesabında Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında Kullanılacak Yılı Yapı Yaklaşık Birimi Maliyetleri Hakkında Tebliği ile 02.12.1982 gün ve 17886 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren binaların yıpranma paylarına ilişkin oranlar dikkate alınmıştır.Taşınmazın 25.05.2018 itibariyle bedel tespitleri yapılmış değerinin 200.000,00 TL dir.
Adresi : Yalı Mah. Plaj Cad. No:161. Sok. Haliskaya Apt. No:2 D:9 Karasu / SAKARYA
Yüzölçümü : 318,60 m2
Arsa Payı : 36/318
İmar Durumu : İmar durumu uygulama imar planında "Ticaret + Konut Alanında" kalmakta, bitişik nizam 3 kat (B-3) yapı hükümlerine tabidir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir, Haciz şerhleri ve Türkiye İş Bankası A.Ş.'nin 1 Derece 0 Sıra ipotek şerhi vardır
1. Satış Günü : 12/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 12/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : KARASU BELEDİYE BAŞKANLIĞI MEZAT SALONU KARASU / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/158 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR