KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya/Karasu'da 84 m² dubleks daire icradan satılıktır

KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115385
Şehir : Sakarya / Karasu
Semt-Mahalle : YALI MAH. / KARASU
Oda Sayısı : 3+1
: 84
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/812 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.03.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
02.04.2020 10:30
Satış Yeri
:
Karasu Belediye Başkanlığı Toplantı salonu Karasu Sakarya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARASU İCRA DAİRESİ
2019/812 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Sakarya İli, Karasu İlçesi,Aşağıincilli Mahallesi, Kavlan Mevkii, 106 ada 609 parsel sayılı taşınmaz üzerindeki B/4 - Blok iki+çatı A-giriş bağımsız Bölüm No:19 olan çatı dubleks meskenin tamamıdır. Satışa konu taşınmaz batıdan yola cepheli, Karasu ilçe merkezinin 1,5 km kuzey batısında, Sanayi Camiinin 203 m batısında ve 137/1 nolu sokağa cephelidir. parsel düz bir topoğrafyaya sahip olup, tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parsel üzerinde zemin+2+çatı katlı yapı bulunmakta her katta 6 bağımsız bölüm bulunmaktadır. dışı sıvalı boyalı, doğramaları ise PVC'dir. (19) nolu dubleks mesken ikinci+çatı katta yer alan dairenin net kullanım alanı 84 m² olup, brüt kullanım alanı 95 m²'dir. 3 m² balkonu bulunmaktadır. çatı dubleks mesken zemin katında 1 oda, salon-mutfak ve WC-banyo bulunmakta olup içeriden merdiven ile geçişi sağlanan çatı katta 2 oda,WC-banyodan ibarettir. Çatı Dubleks meskenin koridor ve mutfak boyalıdır. Binada doğalgaz kolon hattı bulunmakta olup dava konusu taşınmazın bağlantısı yapılmadığından ısıtması soba ile sağlanmaktadır. taşınmaz binanın iki+çatı katında ortada güney cephesinde yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu yer güvenlikle site içerisinde olup site içerisinde açık yetişkin ve çocuk yüzme havuzları, cafetarya ve sosyal aktivite alanları bulunmaktadır. Taşınmaz Ekşioğlu İlksan adı altında sitede bulunmaktadır. Taşınmazın kapısı kapalı olduğundan değerlendirmesi projesinden ve site bekçisinin beyanından yapılmıştır. Taşınmaz kapalı olduğundan içerisine girilememiş olup, değerlendirme bilirkişilerce proje üzerinden ve dışarıdan görünen hali ile yapılmıştır.İhaleye katılacak olanlar taşınmazı görmüş ve bilirkişiler tarafından raporda yazılı özelliklerini kabul etmiş sayılacaktır. bulunduğu mevkii, konumu, imarı, yüzölçümü, halihazır durumu, ulaşım imkanlarının yürüme mesafesinde olması, merkeze meskun mahalle, ana artere, duraklara, hastanelere, sosyal tesislere uzaklığı, aşınma payı, civarındaki emsal emlak alım ve satım rayiçleri, değerine tesir edecek tüm etkenler ile günün iktisadi koşulları da göz önüne alındığında(19) nolu çatı dubleks mesken'nin arsa payı ve yapı değeri olarak bugünkü kıymeti 280.000,00TL'dir.


Adresi : Yalı Mahallesi 267. Sk. İlksan Sitesi No:6 D:19 Karasu / SAKARYA
Yüzölçümü : 18.159,33 m2
Arsa Payı : 106/25402
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Nazım İmar Planında A-3 (Ayrık Nizam 3 Kat) yapı nizamına tabidir.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Haciz ve ipotek şerhi vardır.
1. Satış Günü : 04/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 02/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Karasu Belediye Başkanlığı Toplantı salonu Karasu Sakarya -


Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/812 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

NOT: Dosyamız esası İzmir 15. İcra Dairesinin 2018/14267 esas sayılı satış talimatında taşınmaz üzerinde ipoteği bulunan Garanti Bankasına satış tarihleri itibariyle ipotek alacaklarının devam edip etmediği, ipotek bedelinin altında satışa muvafaketin olup olmadığı ile satış tarihleri itibariyle alacak miktarları sorulmuş olup, satışa 154.000 TL bedelle başlanmasına

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR