KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya/Karasu'da 65 m² daire icradan satılıktır

KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047249
Şehir : Sakarya / Karasu
Semt-Mahalle : AZİZİYE MAH. / KARASU
Oda Sayısı : 2+1
: 65
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 07.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/71 TLMT
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.11.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
17.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
KARASU BELEDİYE BAŞKANLIĞI MEZAT SALONU KARASU / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARASU
İCRA DAİRESİ
2019/71 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; Sakarya İli, Karasu İlçesi, A.Aziziye Mahallesi, Minare Yolu Mevkii, 386 ada, 1 parsel, 3.kat D:9 bağımsız bölüm numaralı meskenin tamamıdır. Ana Gayrimenkul:Söz konusu parsel güneyden ve batıdan yola cepheli, Karasu ilçe merkezinin 1,65 km. kuzey doğusunda ve 180 ve 182.Sokağağın kesiştiği yerde kalmaktadır. Parsel düz bir topoğrafyaya sahip olup, tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parsel üzerinde zemin+4 katlı yapı bulunmaktadır. Dışı sıvalı boyalı, doğramaları ise PVC'dir. Satışa konu (9) Nolu Mesken:Üçüncü katta yer alan dairenin net kullanım alanı 60 m2 olup, brüt kullanım alanı 65 m2'dir. Daire 2 oda, salon-mutfak ve WC-banyodan ibarettir. Dairenin koridor ve mutfak zemini ile ıslak hacim zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalıdır. Dairenin ısıtması soba ile sağlanmaktadır. Taşınmaz binanın üçüncü katında kuzey batı köşesinde bulunmaktadır. Dairenin kapısı kapalı olduğundan içerisine girilememiş değerlendirmesi dışarıdan, komşu beyanlarından ve projesinden yapılmıştır. İhaleye katılacak olanlar taşınmazı görmüş ve bilirkişiler tarafından raporda yazılı özelliklerini kabul etmiş sayılacaktır. Ruhsat Bilgileri: Parsel üzerindeki dava konusu bağımsız bölümün yer aldığı yapının Yapı Ruhsatı 26.03.2007 tarihine göre yapılmıştır. Satışa konu taşınmazın değer tespitinde, Bulunduğu mevki, konumu, imarı, yüzölçümü, hâlihazır durumu, ulaşım imkânlarının yürüme mesafesinde olması, merkeze, meskûn mahalle, ana artere, duraklara, hastanelere, sosyal tesislere uzaklığı, aşınma payı, civarındaki emsal emlak alım ve satım rayiçleri, değerine tesir edecek tüm etkenler ile günün iktisadi koşulları da göz önüne alındığında; (9) nolu Mesken nin arsa payı ve yapı değeri olarak bugünkü kıymeti: 230.000,00-TL'dir.
Adresi : Yalı Mah. Kevser Apt. 180. Sok. No:32 D:9 Karasu / SAKARYA
Yüzölçümü : 237,17 m2
Arsa Payı : 6/58
İmar Durumu : Dosyasında yer alan Karasu Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 15.03.2019 tarih ve 103415 sayılı yazısına göre 386 ada 1 parsel İmar Planında Konut Alanında 1/1000 Ölçekli Nazım İmar Planında A-3 (Ayrık nizam 3 kat) yapı nizamına tabidir.
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : Takibe konu borç Kredi Konut Finansmanından kaynaklandığından KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir, Türkiye Garanti Bankası A.Ş.'nin 1 derece, 0 sıra ipotek şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 14/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 17/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : KARASU BELEDİYE BAŞKANLIĞI MEZAT SALONU KARASU / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/71 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR