KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Karasu'da 58 m² 2+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077824
Şehir : Sakarya / Karasu
Oda Sayısı : 2+1
: 58
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/193 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.01.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
30.01.2020 10:30
Satış Yeri
:
KARASU BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU (MEZAT SALONU) KARASU / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARASU
İCRA DAİRESİ

2018/193 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu; Sakarya ili, Karasu ilçesi, Aşağıincilli Mah. 639 parsel, 5 parsel, Kavlan mevkii, A Blok 2. kat 12 nolu bağımsız bölümün tamamıdır. Ana Gayrimenkul:Söz konusuparsel batıdan yola cepheli, Karasu ilçe merkezinin 1 km. kuzeyinde ve Sakarya-Karasu yolunun 200 m. kuzeyindedir. Parsel düz bir topoğrafyaya sahip olup, tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parsel üzerindeki zemin+2 normal kattan oluşmakta ve her katında 4 bağımsız bölüm toplam da 12 bağımsız bölüm yer almaktadır. Dışı sıvalı ve boyalı, doğramaları ise PVC?dir. (12) Nolu Mesken: İkinci katta yer alan dairenin net kullanım alanı 58 m2 olup,brüt alanı ise 65. m2 olarak kullanılmaktadır. Dairede 7.00 m2 balkon bulunmaktadır. Daire 2 oda, salon-mutfak ve WC-banyodan ibarettir. Dairenin koridor ve mutfak zemini ile ıslak hacim zemin ve duvarları seramik kaplı, diğer mekan zeminleri ise laminant parke döşelidir. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalı iç kapıları panel olan dairenin mutfağında tezgah ile tezgah üstü ve tezgah altı dolapları bulunmaktadır. Taşınmaz binanın görünen orta dairede batıya bakantarafta yer almaktadır. Site içerisinde havuz, kafeterya ve çocuk parkı bulunmaktadır. Binada doğalgaz kolon hattı bulunmakta olup söz konusu dairenin doğal gaz bağlantısı yapılmamıştır. Dairenin ısıtması soba ile sağlanmaktadır. Dairenin yapılışında projede belirtilen banyo ile mutfağın yeri değiştirilerek projenin dışına çıkılmış, fiiliyatta mutfak dairenin girişinde sol tarafta olması gerekirken mutfağın olduğu yerde WC-banyo yapılmış olup projenin dışına çıkılmıştır. Daire binada görünen en üst katta kuzey batı köşede yer almaktadır.Parselin bulunduğu mevkii, konumu, imarı, yüzölçümü, hâlihazır durumu, ulaşım imkânlarının yürüme mesafesinde olması, merkeze, meskûn mahalle, ana artere, duraklara, hastanelere, sosyal tesislere uzaklığı, civarındaki emsal emlak alım ve satım rayiçleri, değerine tesir edecek tüm etkenler ile günün iktisadi koşulları da göz önüne alındığında;(12) nolu Mesken in arsa payı ve yapı değeri olarak bugünkü kıymeti: 180.000,-TLdir.
Adresi : Aşağıincilli Mah. 242/1 Sok. Yavuzyiğit Yayla Apt. A/Blok 2. Kat D:12 Karasu / SAKARYA
Yüzölçümü : 1.200,03 m2
Arsa Payı : 72/1566
İmar Durumu : Karasu Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 20.04.2018 tarih ve 74385 sayılı yazısına göre 639 ada 5 parsel Konut Alanında kalmakta ve A-3 (Ayrık Nizam 3 Kat) kat yapılaşma şartlarına haiz olduğu belirtilmektedir.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Karasu Vergi Dairesinin 22/08/2019 tarih ve 13254 yevmiye nolu şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 03/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 30/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : KARASU BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU (MEZAT SALONU) KARASU / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Karasu İlçe, 639 Ada, 5 Parsel, AŞAĞIİNCİLLİ Mahalle/Köy, KAVLAN Mevkii, 11 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu; Sakarya ili, Karasu ilçesi, Aşağıincilli Mah. 639 parsel, 5 parsel, Kavlan mevkii, A Blok 2. kat 11 nolu bağımsız bölümün tamamıdır. Ana Gayrimenkul:Söz konusuparsel batıdan yola cepheli, Karasu ilçe merkezinin 1 km. kuzeyinde ve Sakarya-Karasu yolunun 200 m. kuzeyindedir. Parsel düz bir topoğrafyaya sahip olup, tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parsel üzerindeki zemin+2 normal kattan oluşmakta ve her katında 4 bağımsız bölüm toplam da 12 bağımsız bölüm yer almaktadır. Dışı sıvalı ve boyalı, doğramaları ise PVC?dir.(11) Nolu Mesken: İkinci katta yer alan dairenin net kullanım alanı 58 m2 olup,brüt alanı ise 65. m2 olarak kullanılmaktadır. Dairede 7.00 m2 balkon bulunmaktadır. Daire 2 oda, salon-mutfak ve WC-banyodan ibarettir. Dairenin koridor ve mutfak zemini ile ıslak hacim zemin ve duvarları seramik kaplı, diğer mekanzeminleri ise laminant parke döşelidir. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalı iç kapıları panel olan dairenin mutfağında tezgah ile tezgah üstü ve tezgah altı dolapları bulunmaktadır. Taşınmaz binanın görünen orta dairede batıya bakantarafta yer almaktadır. Site içerisinde havuz, kafeterya ve çocuk parkı bulunmaktadır. Binada doğalgaz kolon hattı bulunmakta olup söz konusu dairenin doğal gaz bağlantısı yapılmamıştır. Dairenin ısıtması soba ile sağlanmaktadır. Dairenin yapılışında projede belirtilen banyo ile mutfağın yeri değiştirilerek projenin dışına çıkılmış, fiiliyatta mutfak dairenin girişinde sol tarafta olması gerekirken mutfağın olduğu yerde WC-banyo yapılmış olup projenin dışına çıkılmıştır.Daire binada görünen en üst katta güney batı köşede yer almaktadır
Parselin bulunduğu mevkii, konumu, imarı, yüzölçümü, hâlihazır durumu, ulaşım imkânlarının yürüme mesafesinde olması, merkeze, meskûn mahalle, ana artere, duraklara, hastanelere, sosyal tesislere uzaklığı, civarındaki emsal emlak alım ve satım rayiçleri, değerine tesir edecek tüm etkenler ile günün iktisadi koşulları da göz önüne alındığında;
(11) nolu Mesken? in arsa payı ve yapı değeri olarak bugünkü kıymeti: 180.000,-TL?dir
Adresi : Aşağıincilli Mah. 242/1 Sok. Yavuzyiğit Yayla Apt. A/Blok2. Kat D:11 Karasu / SAKARYA
Yüzölçümü : 1.200,03 m2
Arsa Payı : 72/1566
İmar Durumu : Karasu Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 20/04/2018 tarih ve 74385 sayılı yazısına göre taşınmaz konut alanında kalmakta ve A-3 (Ayrık Nizam 3 kat) kat yapılaşma şartlarına haiz olduğu belirtilmektedir.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Karasu Vergi Dairesinin 22/08/2019 tarih ve 13254 yevmiye nolu şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 03/01/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 30/01/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : KARASU BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU (MEZAT SALONU) KARASU / SAKARYA -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/193 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR