KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Karasu'da 50 m² daire icradan satılıktır

KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062489
Şehir : Sakarya / Karasu
Semt-Mahalle : İNCİLLİ MAH. / KARASU
Oda Sayısı : 1+1
: 50
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 07.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/896 TLMT
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2019 10:50
İkinci Satış Günü
:
09.01.2020 10:50
Satış Yeri
:
KARASU BELEDİYE BAŞKANLIĞI MEZAT SALONU (TOPLANTI SALONU) KARASU / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARASU
İCRA DAİRESİ
2018/896 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Sakarya ili, Karasu ilçesi, Aşağıincilli Mah. 690 ada, 10 parsel, B blok 1. Kat, 12 nolu bağımsız bölümün tamamıdır. Ana gayrimenkul üç tarafı yola cepheli, Karasu ilçe Merkezine 1,5 km. kuzey batısında ve 249 ve 248. sokağın kesiştiği yerdedir. Taşınmaz düz bir topoğrafyaya sahip olup, tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parsel üzerinde zemin +2 katlı yapı bulunmakta, her katta 8 bağımsız bölüm toplamda 24 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Dışı sıvalı boyalı, doğramaları PVC'dir. Satışa konu 12 nolu bağımsız bölüm Birinci katta yer alan dairenin net kullanım alanı 40,07 m2 olup, brüt kullanım alanı 50 m2'dir. 5 m2 balkonu bulunmaktadır. Daire 1 oda, salon, mutfak ve WC banyodan ibarettir. Dairenin koridor ve mutfak zemini ile ıslak hacim zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalı iç kapıları panel olan dairenin mutfağında tezgah ile tezgah üstü ve tezgah altı dolapları bulunmaktadır. Binada doğalgaz kolon hattı bulunmakta olup, söz konusu dairenin doğalgaz bağlantısı yapılmadığından ısıtması soba ile sağlanmaktadır. Taşınmaz Elite Life Platinium Evleri Sitesinde bulunmakta olup içerisinde açık yüzme havuzu ve kafeterya bulunmaktadır. Daire binanın birinci katında ortada güneye bakan tarafta yer almaktadır. Taşınmazın yapı ruhsatı 27.02.2017 tarihine göre yapılmıştır. Bulunduğu mevkii, konumu, imarı, yüzölçümü, halihazır durumu, ulaşım imkanları yürüme mesafesinde olması merkeze meskun mahalle, ana artere, duraklara, hastanelere, sosyal tesislere uzaklığı, aşınma payı, civarındaki emsal emlak alım ve satım rayiçleri, değerine tesir edecek tüm etkenler ile günün iktisadi koşulları da göz önüne alındığında 12 nolu meskenin değeri 140.000,00 TL olduğu kanaatine varılmıştır.
Adresi : Yalı Mah. Elite Life Platinium Sitesi 249. Sok. B / Blok No:10/B D:12 Karasu / SAKARYA
Yüzölçümü : 3.789,58 m2 Arsa Payı : 50/5132
İmar Durumu : Karasu Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 27/11/2018 tarih ve 95191 sayılı yazısına göre taşınmaz İmar Planında Konut Alanında 1/1000 ölçekli nazım imar planında A-3 (Ayrık Nizam 3 Kat) yapı nizamına tabidir.
Kıymeti : 140.000,00 TL KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/12/2019 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 09/01/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : KARASU BELEDİYE BAŞKANLIĞI MEZAT SALONU (TOPLANTI SALONU) KARASU / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamın ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ilet eslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/896 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR