KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya/Karasu'da 48 m² daire icradan satılıktır

KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040599
Şehir : Sakarya / Karasu
Semt-Mahalle : İNCİLLİ MAH. / KARASU
Oda Sayısı : 1+1
: 48
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

BİZİM SAKARYA 21.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/962 TLMT
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
22.11.2019 10:30
Satış Yeri
:
KARASU BELEDİYESİ MEZAT SALONU KARASU/SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARASU
İCRA DAİRESİ
2018/962 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Karasu İlçe, 87 Ada, 19 Parsel, AŞAĞIİNCİLLİ Mahalle, YANCA Mevkii, 5 Nolu Bağımsız Bölüm; Ana gayrimenkul arsa vasfı ile kat irtifak tapulu, kiremit çatılı dış cephesi sıvalı boyalı 3 katlı betonarme yapılı binanın sokağa bakan güneybatı cephesinde en üst 3. katta merdiveni çıkınca solda bulunan satışa konu ikinci katta bulunan 5 nolu bağımsız bölüm, yaklaşık 10 yıllık, 48,14 m2 kullanım alanına sahip 1 oda, açık mutfak, salon, hol, banyo, tuvalet ve pvc ile kapatılmış salonda 1 balkon bulunmakta, mesken giriş kapısı çelik kapı, iç cephe duvarlar sıvalı boyalı, pencereler pvc iç kapılar ağaç doğrama, oda yer döşemeler laminat parke, ıslak zeminler kalebodur fayans, mutfakta tezgah üstü ahşap mutfak dolabı ile banyoda duşakabin ve klozet bulunmakta, doğalgaz ısınma sistemine sahip, iskan edilir durumdadır.Satışa konu taşınmaz elektrik, su, altyapı vb. her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı olarak kuzey yönünde Karadenize 240 mt. güney yönünde Ankara Caddesine (Karasu - Kocaali karayolu) 370 mt. ve çarşı merkezine 1.5 km mesafededir.
Adresi : Yalı Mah. 190. Sok. No:10 Kat:3 D:5 Karasu/SAKARYA
Yüzölçümü : 181,00 m2
Arsa Payı : 61/366
İmar Durumu : İnşaat tarzı Satışa konu taşınmazın imar durumu 1/1000 ölçekli Karasu İlave Revizyon uygulama imar planında "Konut Alanında" kalmakta, ayrık nizam 3 kat (A-3), TAKS: 0.40, KAKS:1.20 yapı şartlarına tabidir.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Haciz şerhleri vardır, Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası A.Ş.'nin 1 Derece, 0 Sıra ipotek şerhi vardır.
1. Satış Günü : 22/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 22/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : KARASU BELEDİYESİ MEZAT SALONU KARASU/SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/962 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR