KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya/Karasu'da 40 m² daire icradan satılıktır

KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01066177
Şehir : Sakarya / Karasu
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / KARASU
Oda Sayısı : 1+1
: 40
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 15.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/991 TLMT
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.12.2019 10:50
İkinci Satış Günü
:
17.01.2020 10:50
Satış Yeri
:
KARASU BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU (MEZAT SALONU) KARASU / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARASU
İCRA DAİRESİ


2018/991 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Karasu İcra Hukuk Mahkemesinin 31/05/2019 karar tarihi 2019/23 Esas sayılı dosyasından kıymet takdirine itiraz sonucu verilen karar gereği ve Mahkemeye sunulan 16/05/2019 tarihli bilirkişi raporuna göre; Satışa konu Sakarya ili, Karasu ilçesi, Yeni Mahalle Mah. 1273 ada, 2 parsel, Sülükgölü mevkii, A Blok Birinci Kat 11 nolu bağımsız bölümün tamamıdır. Söz konusu taşınmaz doğudan ve güneyden yola cepheli, Karasu ilçe merkezine 1050 mt. kuzey batısında, Yeni mahalle mezarlığının 385 mt. güney batısında ve Sakarya Caddesine cephelidir. Taşınmaz düz bir topoğrafyaya sahip olup, tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parsel üzerinde zemin + 2 normal kattan oluşmakta ve her katında 8 bağımsız bölüm yer almaktadır. Binanın dışı sıvalı, boyalı doğramaları ise PVC'dir. Birinci katta yer alan dairenin net kullanım alanı 38,87 m2 olup, brüt kullanım alanı 40 m2'dir.3,00 m2 balkonu bulunmaktadır. Daire 1 oda, salon-mutfak ve WC banyodan ibarettir. Dairenin koridor ve mutfak zemini ile ıslak hacim zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalıdır. Binada doğalgaz kolon hattı döşenmiş olup, söz konusu dairenin bağlantısı yapılmadığından ısıtması soba ile sağlanmaktadır. Satışa konu taşınmazın kapısı kapalı olduğundan içerisine girilmemiş değerlendirmesi site bekçisinden, dışarıdan ve projesinden yapılmıştır. İhaleye katılacak olanlar taşınmazı görmüş ve bilirkişiler tarafından raporda yazılı özelliklerini kabul etmiş sayılacaktır. Bulunduğu mevkii, konumu, imarı, yüzölçümü, halihazır durumu, ulaşım imkanlarının yürüme mesafesinde olması, merkeze meskün mahalle, ana artere, duraklara, hastanelere, sosyal tesislere uzaklığı, aşınma payı, civarındaki emsal emlak alım ve satım rayiçleri, değerine tesir edecek tüm etkenler ile günün iktisadi koşulları da göz önüne alındığında satışa konu 11 nolu bağımsız bölümün arsa payı ve yapı değeri 150.000,00 TL'dir.
Adresi : Yeni Mahalle Mah. 35. Sok. Ertan Karanfil Sitesi A Blok D:11 Karasu / SAKARYA
Yüzölçümü : 3.130,17 m2
Arsa Payı : 45/3650
İmar Durumu : Karasu Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 11/12/2018 tarih ve 96165 sayılı yazısına göre taşınmaz1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında kalmaktadır. KAKS - 1.20 TAKS 0,40 A-3 (Ayrık Nizam 3 Kat) yapılaşma şartlarına haiz olduğu belirtilmektedir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/12/2019 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 17/01/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : KARASU BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU (MEZAT SALONU) KARASU / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/991 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR