KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya/Karasu'da 32 m² daire icradan satılıktır

KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01061016
Şehir : Sakarya / Karasu
Semt-Mahalle : AZİZİYE MAH. / KARASU
Oda Sayısı : 1+1
: 32
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 04.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/331 TLMT
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.12.2019 10:50
İkinci Satış Günü
:
07.01.2020 10:50
Satış Yeri
:
KARASU BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU (MEZAT SALONU) KARASU / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARASU
İCRA DAİRESİ
2019/331 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Sakarya ili, Karasu ilçesi, Aşağıaziziye Mah. Yalıboyu mevkii, 157 ada, 221 parsel,4 nolu bağımsız bölüm mesken niteliğindeki taşınmazın tamamı, taşınmaz 1 yıllık olup, her katta 3 daire bulunan sıvalı boyalı betonarme yapı 3 katlı binanın 2. orta katında,batı yönünde yan parselde bulunan binaya bitişik,kuzey yönünde sokak yoluna güney yönünden arka bahçeye bakan bina giriş cephesinde merdivenleri çıkınca solda bulunmakta, 32,00 m² kullanım alanına sahip,açık mutfak salon, 1 oda, antre, banyo tuvalet ile salonda balkon bulunmakta,sıvalı boyalı, mesken giriş kapısı çelik kapı,pencereler pvc iç kapılar ağaç doğrama, oda yer döşemeler laminat parke,ıslak zeminler kalebodur fayans, salonda spot led tavan, mutfakta çimstone tezgah altı ve tezgah üstü membran kapaklı mutfak dolabı ile banyoda duşakabin ve klozet bulunmakta, doğalgaz ısınma sistemine sahip, iskan edilir durumdadır.Meskun mahal içinde, elektrik, su, altyapı vb. her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı güneyinde Gazi Ortaokuluna 150 metre ve Ankara caddesine 380 metre, kuzeyinde Karadeniz'e 200 metre, güneybatı yönünde Karasu şehir merkezine 1.5 km mesafededir. Satışa konu taşınmazın pazar değerinin tespitinde emsal karşılaştırma yöntemi kullanılmıştır. Bu yöntemde mevcut pazar bilgilerinden faydalanılmış, bölgede değerleme tarihine yakın dönemde pazara çıkarılmış benzer gayrimenkuller dikkate alınarak pazar değerini etkileyebilecek kriterler çerçevesinde fiyat ayarlaması yapılmış ve konu parsel için metrekare birim fiyatı belirlenmiştir. Bulunan emsaller, konum, büyüklük, fiziksel özellik ve imar durumu gibi kriterler dahilinde karşılaştırılmış, birim değerlere takdirlerimiz de katılarak piyasa değeri tespit edilmiştir. Binalar için yapı sınıfına göre yeniden yapma maliyetleri birim fiyatları oluşturulmuştur. Bu birim fiyatların hesabında Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında Kullanılacak Yılı Yapı Yaklaşık Birimi Maliyetleri Hakkında Tebliği ile 02.12.1982 gün ve 17886 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren binaların yıpranma paylarına ilişkin oranlar dikkate alınmıştır. Satışa konu taşınmazın 26.06.2019 itibariyle bedel tespitleri yapılmış değerinin 130.000,00 TL
Adresi : Yalı Mah. 206. Sok. No:18 Kat:2 D:4 Karasu / SAKARYA
Yüzölçümü : 277,74 m2Arsa Payı : 36/373
İmar Durumu : Taşınmaz imar durumu 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ?Konut Alanında kalmakta, ayrık nizam 3 kat (A-3), TAKS:0.40, KAKS:1.20yapı şartlarına tabi
Kıymeti : 130.000,00 TL KDV Oranı : %1Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/12/2019 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : KARASU BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU (MEZAT SALONU) KARASU / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/331 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR