KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Karasu'da 3+1 daire icradan satılıktır

KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01151063
Şehir : Sakarya / Karasu
Semt-Mahalle : İNCİLLİ MAH. / KARASU
Oda Sayısı : 3+1
: 75
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 15.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1005 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.04.2020 14:50
İkinci Satış Günü
:
28.05.2020 14:50
Satış Yeri
:
Karasu Belediye Başkanlığı 1. Kat Mutemet Salonu 8 Numaralı oda Karasu SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARASU İCRA DAİRESİ
2018/1005 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Sakarya ili, Karasu İlçesi Aşağıincilli Mahallesi Çakal Yuvası Mevkii, 821 ada 5 parsel sayılı 337,50 m² yüzölçümlü mesken vasıflı taşınmaz üzerinde yer alan kat mülkiyeti tesisli 194/338 arsa payı (2)bağımsız bölüm nolu meskenin tamamıdır.Ana Gayrimenkul: Söz konusu parsel güneyden ve batından yola cepheli, Karasu ilçe merkezinin 500 km. kuzey batısında ve 832. sokağa cephelidir. Parsel düz bir topoğrafyaya sahip olup, tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. parsel üzerinde iki katlı yapı bulunmaktadır. Dışı sıvalı boyalı, doğramaları ise PVC'dir. (2) nolu meksen birinci katta yer alan dairenin net kullanım alanı 75 m² olup, brüt kullanım alanı 85 m²'dir daire 3 oda, salon-mutfak ve WC-banyodan ibarettir. dairenin koridor ve mutfak zemini ile ıslak hacim zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalıdır. Dairenin ısıtması soba ile sağlanmaktadır. Taşınmaz binanın birinci katın tamamında yer almaktadır. Taşınmaz kapalı olduğundan içerisine girilememiş olup, değerlendirme bilirkişilerce proje üzerinden ve dışarıdan görünen hali ile yapılmıştır.İhaleye katılacak olanlar taşınmazı görmüş ve bilirkişiler tarafından raporda yazılı özelliklerini kabul etmiş sayılacaktır. Parsel üzerindeki satışa konusu bağımsız bölümün yer aldığı yapının Yapı Ruhsatı 26.03.2015 tarihine göre yapılmıştır. Bulunduğu mevkii, konumu, imarı, yüzölçümü, hâlihazır durumu, ulaşım imkânlarının yürüme mesafesinde olması, merkeze, meskûn mahalle, ana artere, duraklara, hastanelere, sosyal tesislere uzaklığı, aşınma payı, civarındaki emsal emlak alım ve satım rayiçleri, değerine tesir edecek tüm etkenler ile günün iktisadi koşulları da göz önüne alındığında; (2) nolu mesken'nin arsa payı ve yapı değeri olarak 200.000,00 TL'dir.
Adresi : Kabakoz Mahallesi 832. Sokak Daire:2Karasu / SAKARYA
Yüzölçümü : 337,50 m2
Arsa Payı : 194/338
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Nazım İmar Planında A-3 ( Ayrım Nizam 3 Kat) yapı nizamına tabidir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/04/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 28/05/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : Karasu Belediye Başkanlığı 1. Kat Mutemet Salonu 8 Numaralı oda Karasu SAKARYA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1005 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR