KARASU SULH HUKUK MAHKEMESİ

Sakarya Karasu'da 2 katlı müstakil ev ve arsası mahkemeden satılıktır

KARASU SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01152863
Şehir : Sakarya / Karasu
Semt-Mahalle : İNCİLLİ MAH. / KARASU
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
448,317 TL
Birinci Satış Günü
:
12.05.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
12.06.2020 10:00
Satış Yeri
:
Karasu Belediye Başkanlığı 1. Kat Mutemet odası 8 nolu oda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARASU
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/11 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya ili, Karasu ilçesi, Aşağıincilli mah. Arımlar mevkii, 644 ada, 7 parsel sayılı 521,36 m2 yüzölçümlü, bilirkişi raporunda "tarla", güncel tapu kaydında "arsa"vasıflı taşınmaz, güneyden ve batıdan yola cepheli, Karasu ilçe merkezine 500 m. mesafede ve Vatan caddesi ile 149. sokağın kesiştiği yerdedir. Parselin çevresi konut tarzı yapılar ile çevrilidir. Parselin çok yakınında cami, okullar, karakol, sağlık merkezleri vs. sosyal yapı ve yerleşkeler yer almaktadır. Parsel düz bir topoğrafyaya sahip olup, tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. halihazırda parsel üzerinde 85 m2 oturma alanlı iki katlı kargir ev bulunmaktadır. Evin ahşap çatısı kiremit örtülü, dışı sıvalı ve boyasız doğramaları ahşaptır. 16 kapı numaralı mesken tarzı yapının her iki katında da 2 oda, salon, mutfak ve WC-banyo yer almaktadır. Döşeme ve tavanı ahşap olan yapının döşemesi muşamba kaplıdır. Yaklaşık 55 yıllık olan yapı soba ısıtmalıdır. III-A yapı grubu olan binanın mevcut hali ve yaşı dikkate alındığında yıpranma oranı %65 olmaktadır. binanın güney cephesinde 10 m2 alanlı briket depo yapısı bulunmaktadır. mevcut hali ile I-A grubu olan yapının yıpranma oranı %25'dir. parselin güney cephesinde 11 m boyunda üç sıra beton panelli ve beton direkli avlu ile 5 m boyunda ve 1 m yüksekliğinde demir kapı bulunmaktadır.
Adresi : Yalı Mah. Vatan Cad. 149. Sok No:16 Karasu / SAKARYA
Yüzölçümü : 521,36 m2
İmar Durumu : Karasu Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 03/01/2019 tarih ve 98151 sayılı yazısına göre, parsel 1/1000 ölçekli Konut+Ticaret İmar Planı içinde kaldığı A-3 (Ayrık Nizam 3 Kat) yapılaşma şartlarına haiz olduğu belirtilmektedir.
Kıymeti : 448.317,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/05/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 12/06/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Karasu Belediye Başkanlığı 1. Kat Mutemet odası 8 nolu oda
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR