KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Karasu'da 2 katlı kargir ev ve ahır ve bahçesinin ½ hisseli icradan satılıktır

KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01188067
Şehir : Sakarya / Karasu
Semt-Mahalle : KURUDERE MAH. / KARASU
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 10.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/435 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
112,013 TL
Birinci Satış Günü
:
08.09.2020 10:50
İkinci Satış Günü
:
07.10.2020 10:50
Satış Yeri
:
Karasu Belediye Başkanlığı 1. Kat Mutemet Salonu 8 Numaralı oda Karasu SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARASU
İCRA DAİRESİ
2019/435 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Sakarya ili Karasu ilçesi Kurudere Atatürk Köyü Değirmen dere mevkii 229 ada 30 parsel iki katlı kargir ev ve ahır ve bahçesi nitelikli taşınmazın borçluya ait 1/2 hissesi meskun mahal içinde, güney yönünde köyiçi kadastral parke döşeli yola cepheli, geometrik olarak dikdörtgen topografik olarak %2-4 eğimli bir yapıya sahip, bahçesinde fındık, karayemiş, erik, kiraz, vb. muhtelif meyve ağaçları ile karışık sebze bahçesi bulunmakta olup ayrıca üzerinde;İki katlı mesken bina;- Yaklaşık 25-30 yıllık, 210,00m² inşaat alanına sahip, kiremit çatılı, güneş enerjili, sıvalı boyalı betonarme yapı 2 katlı mesken bina bulunmakta, her katta birbirinden bağımsız iki ayrı meskende 3 oda, salon, mutfak, banyo tuvalet bulunmakta, pencereler kısmen pvc kısmen ahşap kapılar ağaç doğrama, ıslak zeminler kalebodur fayans, sobalı ısınma sistemine sahip, iskan edilir durumdadır.İki katlı ahır ve samanlık:- Yaklaşık 25-30 yıllık, 42,00m² inşaat alanına sahip, kiremit çatılı, alt katı tuğla yapı büyükbaş hayvan ahırı olarak kullanılmakta üst katı ağaç yapı samanlık olarak kullanılmakta olup, yaklaşık ¼ kısmı kuzey yönünde bulunan bitişik 29 nolu parsele tecavüzlüdür. Meskun mahal içinde, yol, su, elektrik vb. her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı olarak doğu yönünde mahalle merkezine 800 metre, kuzey yönünde Karasu şehir merkezine 12 km mesafededir. Taşınmazın arazi metrekare birim değer fiyatının 70,00 TL/m²olduğu tespit edilmiştir. Gayrimenkullerin pazar değerinin tespitinde emsal karşılaştırma yöntemi kullanılmıştır. Bu yöntemde mevcut pazar bilgilerinden faydalanılmış, bölgede değerleme tarihine yakın dönemde pazara çıkarılmış benzer gayrimenkuller dikkate alınarak pazar değerini etkileyebilecek kriterler çerçevesinde fiyat ayarlaması yapılmış ve konu parsel için metrekare birim fiyatı belirlenmiştir. Bulunan emsaller, konum, büyüklük, fiziksel özellik ve imar durumu gibi kriterler dahilinde karşılaştırılmış, birim değerlere takdirlerimizde katılarak piyasa değeri tespit edilmiştir. Binalar için yapı sınıfına göre yeniden yapma maliyetleri birim fiyatları oluşturulmuştur. Bu birim fiyatların hesabında Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında Kullanılacak Yılı Yapı Yaklaşık Birimi Maliyetleri Hakkında Tebliği ile 02.12.1982 gün ve 17886 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren binaların yıpranma paylarına ilişkin oranlar dikkate alınmıştır.taşınmazın borçluya ait 1/2 hissesine ait değeril 112.013,20 TL' dir.
Adresi : Kurudere Mah. Atatürk Köyü 229 Ada 30 Parsel Karasu / SAKARYA
Yüzölçümü : 1.074,72 m2
Hisse pay / payda : 1/2
İmar Durumu : Taşınmaz belediye mücavir alanında imar durumu 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Tarım Koruma Alanı içinde kalmakta,
Kıymeti : 112.013,20 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Ayrıca tapu kaydında krokisinde A harfi ile gösterilen ahırın 11.88 m2'si 229 ada 29 nolu parsele tecavüzlüdür şerhi vardır,
1. Satış Günü : 08/09/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 07/10/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : Karasu Belediye Başkanlığı 1. Kat Mutemet Salonu8 Numaralı oda Karasu SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/435 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR