KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Karasu'da 2+1 daire icradan satılıktır

KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01136293
Şehir : Sakarya / Karasu
Semt-Mahalle : AZİZİYE MAH. / KARASU
Oda Sayısı : 2+1
: 59
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 22.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1020 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.04.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
13.05.2020 10:30
Satış Yeri
:
Karasu Belediye Başkanlığı 1. Kat Mutemet Salonu 8 Numaralı oda Karasu SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARASU İCRA DAİRESİ
2019/1020 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Sakarya İli, Karasu İlçesi, A.Aziziye Mahallesi, Yalı Boyu Mevkii, kain, 157 ada 31 nolu parsel sayılı 213,65 m2 yüzölçümlü, ?Mesken? vasıflı taşınmaz üzerinde yer alan kat mülkiyeti tesisli 70/360 arsa paylı zemin kat (3) bağımsız bölüm nolu meskenin tamamı olup haciz ve ipotek şerhi yer almaktadır.Tapu kaydı ve ekli çapı mahalline tatbik edildi, çapının zeminine uygun olduğu tespit edilen parselin, kaydında belirtilen tüm sahası: 213,65 m2?dir.Satışa konu taşınmaz; Sakarya İli, Karasu İlçesi, A.Aziziye Mahallesi, zemin kat D:3 bağımsız bölüm numaralı meskenin tamamıdır.Ana Gayrimenkul:Söz konusu parsel güneyden yola cepheli, Karasu İlçe Merkezinin 1450 m. kuzey doğusunda, Gazi İlk Öğretim Okulunun 135 m kuzey batısında, Doğu Karadeniz Caddesinin 175 m. güney doğusunda ve 206.Sokak ile 209.Sokağın kesiştiği yerdedir. Parsel düz bir topoğrafyaya sahip olup, tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parsel üzerinde zemin+2 katlı yapı bulunmaktadır. Dışı sıvalı boyalı, doğramaları ise PVC?dir. Zemin katta yer alan dairenin net kullanım alanı 59 m2 olup, brüt kullanım alanı 70 m2?dir. 3 m2 balkonu bulunmaktadır. Daire 2 oda, salon-mutfak ve WC-banyodan ibarettir. Dairenin koridor ve mutfak zemini ile ıslak hacim zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalı iç kapıları panel olan dairenin mutfağında tezgah ile tezgah üstü ve tezgah altı dolapları bulunmaktadır. Dairenin ısıtması doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır. Daire binanın zemin katında güney batı cephesinde yer almaktadır. Taşınmazın kapısı kapalı olduğundan içerisine girilememiş değerlendirmesi projesinden yapılmıştır. Taşınmaz iç mekan özellikleri içerisine girilemediğinden mimari projesi ile aynı özelliklere sahip olup olmadığına bakılamamıştır. İhaleye katılacak olanların bilirkişi raporunda yazan özelliklere ve projedeki özellikleri kabul etmiş sayılacaktır. Bulunduğu mevkii, konumu, imarı, yüzölçümü, hâlihazır durumu, ulaşım imkânlarının yürüme mesafesinde olması, merkeze, meskûn mahalle, ana artere, duraklara, hastanelere, sosyal tesislere uzaklığı, aşınma payı, civarındaki emsal emlak alım ve satım rayiçleri, değerine tesir edecek tüm etkenler ile günün iktisadi koşulları da göz önüne alındığında; Mesken? nin arsa payı ve yapı değeri olarak bugünkü kıymeti: 160.000,00-TL?dir
Adresi : Yalı Mahallesi 206. Sokak Şafak Ap. No:16 D:2 Karasu / SAKARYA
Yüzölçümü : 213,65 m2
Arsa Payı : 70/360
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Nazım İmar Planında A-3 (Ayrık Nizam 3 Kat) yapı nizamına tabidir.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 13/05/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Karasu Belediye Başkanlığı 1. Kat Mutemet Salonu 8 Numaralı oda Karasu SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1020 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR