KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Karasu'da 2+1 daire icradan satılacaktır.

KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01097416
Şehir : Sakarya / Karasu
Oda Sayısı : 2+1
: 85
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 08.12.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/71 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.02.2020 11:15
İkinci Satış Günü
:
05.03.2020 11:15
Satış Yeri
:
Karasu Belediye Başkanlığı Toplantı Salonu Karasu Sakarya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARASU
İCRA DAİRESİ


2018/71 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satış konu Sakarya ili, Karasu ilçesi, Aşağıincilli Mahallesi 101 ada 179 parsel sayılı 11 nolu bağımsız bölüm tamımıdır. ana gayrimenkül güneyden yola cepheli Karasu ilçe merkezinin ve Karasu Toplum Sağlığı merkezinin 50 metre kuzeyindedir. parsel düz bir topoğrafyaya sahip olup tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. parsel üzerinde bodrum artı 4 katlı yapı bulunmaktadır. dış kısmı sıvalı ve boyalı doğramaları ise PVC'dir. 11 nolu mesken 4. katta yer alan dairenin net kullanım alanı 80 m² brüt kullanım alanı 85 m²'dir. 5 m² balkonu bulunmaktadır. daire 2 oda salon mutfat, WC ve bonyodan ibarettir . dairenin koridor ve mutfat zemini ile ıslak hacim zemin ve duvarları seramik kaplıdır. binada her katta bir daire bulunmaktadır. taşınmazın binanın 4. kattında güneye bakan tarafında yer almaktadır. dairenin ısıtması doğalgaz kobi ile sağlanmaktadır. dairenin içerisen girilememiş projesinden ve dışırıdan değerlendirme yapılmıştır. Taşınmaz kapalı olduğundan içerisine girilememiş olup, değerlendirme bilirkişilerce proje üzerinden ve dışarıdan görünen hali ile yapılmıştır.İhaleye katılacak olanlar taşınmazı görmüş ve bilirkişiler tarafından raporda yazılı özelliklerini kabul etmiş sayılacaktır.taşınmazın yapı ruhsatı 20/03/1984 tarihine göre yapılmıştır. taşınmazın bulunduğu mevki konumu imarı yüzölçümü hali hazır durumu ulaşım imkanlarının yürüme mesafesinde olması merkeze meskün mahale ana artere duraklara hastanelere sosyal tesislere uzaklığı aşınma payı civarındaki emlak alım satım rayiçleri değerine tesir edecek tüm etkenler ve günün iktisadi koşullarıda gözönüne alındığında değerinin 230.000,00 TL'dir.
Adresi : Kabakoz Mah. Mevlana Cad. No: 19 Daire: 11 Karasu / SAKARYA
Yüzölçümü : 232,00 m2
Arsa Payı : 4/46
İmar Durumu : Karasu Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 11/07/2018 tarih ve 81392 sayılı yazısına göre taşınmaz imar planında parselin ( T1) Ticarı alınında B-3 (Bitişik nizam 3 kat) yapı nizamına tabidir.
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Ayrıca tapu kaydında kömürlük E5 nolu eklenti bilgisi yazmaktadır.
1. Satış Günü : 05/02/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 05/03/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Karasu Belediye Başkanlığı Toplantı Salonu Karasu Sakarya -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/71 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR