HENDEK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Hendek'te 3+1 daire icradan satılıktır

HENDEK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049495
Şehir : Sakarya / Hendek
Semt-Mahalle : BAŞPINAR MAH. / HENDEK
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

BİZİM SAKARYA 12.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/310 TLMT
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
19.11.2019 14:00
Satış Yeri
:
Hendek İcra Dairesi Kalemi Hendek / Sakarya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HENDEK
İCRA DAİRESİ
2019/310 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İli, Hendek İlçesi, Başpınar Mah. 192 Ada, 333 Parsel, 296,75 m2 Yüzölçümlü, Arsa Ana Taşınmaz Niteliğindeki, 1/4 Arsa Paylı, 2. Kat, 3 Nolu Bağımsız Bölüm: Parsel konum olarak doğudan yola cepheli Yeni mahalle Ercan Caminin 755 m kuzeybatısında, Cumhuriyet İlköğretim Okulunun 303 m kuzeybatısında ve Yıldırım Beyazıt Caddesinin 35 m kuzeydoğusunda kalmaktadır. Parsel düz bir arazi yapısına sahip olup, tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Parsel üzerinde zemin + 3 normal kat bulunmakta ve her katta 1 bağımsız bölüm ve binada 4 bağımsız bölüm yer almaktadır. Binanın dışı sıvalı ve boyalı, doğramaları ise pvc'dir. İkinci katta yer alan dairenin net kullanım alanı 115 m2 olup, brüt kullanım alanı 125 m2'dir. 4,00 m2 balkonu bulunmaktadır. Daire üç oda, salon-mutfak ve wc-banyodan ibarettir. Dairenin koridor zemini ile ıslak hacim zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalıdır. Binada doğalgaz bağlantısı yapılmış ancak söz konusu dairenin bağlantısı yapılmadığından ısıtma soba ile sağlanmaktadır. Dairenin kapısı kapalı olduğundan değerlendirmesi dışarıdan yapılmıştır. Satışa konu dairenin değeri: 220.000,00 TL'dir.
İmar Durumu : Parsel 1/1000 ölçekli çevre düzeni planında kapsamında konut alanında A-5 Ayrık Nizam beş kat olduğu ifade edilmiştir
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibi
1. Satış Günü : 25/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 19/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Hendek İcra Dairesi Kalemi Hendek / Sakarya
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/310 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR