GEYVE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Geyve'de 2 adet daire icradan satılıktır

GEYVE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037816
Şehir : Sakarya / Geyve
Semt-Mahalle : ALİFUATPAŞA MAH. / GEYVE
Oda Sayısı : 2+1
Yayınlandığı Gazeteler

BİZİM SAKARYA 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/119 TLMT
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
23.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
Geyve Adalet Sarayı Giriş Kat İcra Dairesi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GEYVE
İCRA DAİRESİ
2019/119 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Geyve İlçe, 257 Ada, 25 Parsel, ALİFUATPAŞA Mahalle/Köy, Tepecikler Mevkii, 1 Nolu bağımsız bölüm. Depo nitelikli taşınmaz binanın güneybatı yönünde sokağa bakan cephesinde A giriş zemin katta bulunmakta, her katta 2 daire bulunan 4 katlı sıvalı boyalı betonarme yapı binanın güneybatı yönünde zemin katında girişte sağda bulunmakta, yaklaşık 2 yıllık, tapu kayıtlarında cins değişikliği yapılmadan meskene dönüştürülmüş olup 2 oda, salon, hol, mutfak, banyo tuvalet ile mutfak ve salonda balkon bulunmakta, giriş kapısı çelik kapı, iç cephe sıvalı boyalı, pencereler pvc iç kapılar ahşap doğrama, ıslak zeminler kalebodur fayans, oda yer döşemeler laminat parke, mutfakta granit tezgah altı ve tezgah üstü mutfak dolabı bulunmakta, doğu cephesinde pencere bulunmamakta, doğalgaz ısınma sistemine sahip, iskan edilir durumdadır. Kuşbakışı olarak batı yönünde Konyalı Ali Bey caddesine 70 metre, güney yönünde Tepecikler camine 220 metre ve çarşı merkezine 1.3 km mesafededir.
Adresi : Tepecikler Mah. Sarıali Sokak Koçlife 8 Apt. A Giriş Zemin Kat D:1 Geyve / SAKARYA
Yüzölçümü : 102,04 m2 Arsa Payı : 90/944
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Ayrık nizamda 3 katlı yapılaşma koşullarına haiz konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %8 Damga Vergisi Oranı : ‰ 5,69
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki takyidat raporunda olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 26/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 23/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Geyve Adalet Sarayı Giriş Kat İcra Dairesi
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Geyve İlçe, 6 Ada, 291 Parsel, GAZİ SÜLEYMANPAŞA Mahalle/Köy, Kepekli Mevkii, 9 Nolu Bağımsız Bölüm Mesken nitelikli taşınmazın kat irtifak tapulu, batı yönünden cadde yoluna cepheli olup en üst 3. katta bina girişine göre sol tarafta caddeye bakan cephede bulunmakta, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı inşaat yapı maliyeti 3/A grubunda, her katta 2 daire bulunan 3 katlı sıvalı boyalı betonarme yapı binanın kuzeybatı yönünde 3. katında, yaklaşık 2 yıllık, 2 oda, salon, hol, mutfak, banyo, tuvalet ile mutfakta balkon bulunmakta, mesken giriş kapısı çelik kapı, iç cephe alçı saten üzeri sıvalı boyalı, pencereler renkli desen pvc iç kapılar ahşap doğrama, ıslak zeminler kalebodur fayans, oda yer döşemeler laminat parke, doğalgaz ısınma sistemine sahip, iskan edilir durumdadır. Meskun mahal içinde, çarşı merkezine yakın, kuşbakışı olarak kuzey yönünde Anadolu Lisesine 100 metre, doğu yönünde Atatürk Ortaokuluna 150 metre, kuzeydoğu yönünde Geyve hükümet konağına 400 metre mesafededir.
Adresi : Kepekli Caddesi Koçlife 9 Apt. No:61 K:3 D:9 Geyve / SAKARYA
Yüzölçümü : 72 m2 Arsa Payı : 78/884
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Bitişik nizamda 3 katlı yapılaşma koşullarına haiz konut+ticaret alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %8 Damga Vergisi Oranı : ‰ 5,69
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki takyidat raporunda olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 26/09/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 23/10/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Geyve Adalet Sarayı Giriş Kat İcra Dairesi
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca daha fazla ve ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin 2019/119 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR