FERİZLİ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Sakarya Ferizli'de 98 m² ahşap ev icradan satılıktır

FERİZLİ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092511
Şehir : Sakarya / Ferizli
Semt-Mahalle : SİNANOĞLU MAH. / FERİZLİ
Oda Sayısı : 4+1
: 98
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 29.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
100,143 TL
Birinci Satış Günü
:
06.01.2020 14:20
İkinci Satış Günü
:
31.01.2020 14:20
Satış Yeri
:
FERİZLİ ADLİYESİ İCRA DAİRESİ FERİZLİ/SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FERİZLİ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/6 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İli, Ferizli İlçesi, Sinanoğlu Mah.Köyiçi Mevkii,1545 Parsel sayılı Bahçe ve ahşap ev vasıflı taşınmaz. Taşınmaz güney batı yönünde Ferizli Şehir merkezine 5,5 km mesafededir.Geometrik olarak dikdörtgen, topoğrafik olarak %1-3 meyilli bir yapıya sahip, meskun mahal içinde, kuzey yönünden kadastral yola cepheli, karşısında çocuk oyun parkı bulunmakta, ön cephesi briket ihata duvarı ile çevrili bahçesinde nar, hurma, karayemiş, şeftali, fındık vb.muhtelif meyve ağaçları ile karışık sebze bahçesi bulumakta olup ayrıca üzerinde; yaklaşık 50-55 yıllık, ahşap yapı tek katlı mesken bina bulunmakta, 98,00 m2 inşaat alanına sahip, ağaç doğrama üzeri kiremit çatılı, dış cephe ve iç cephe duvarlar sıvalı boyalı, içerisinde 4 oda, hol, mutfak, banyo ve tuvalet bulunmakta, pencereler büyük kısmı pvc bir kısmı ahşap doğrama kapılar ahşap doğrama, mutfakta seramik tezgah altı tezgah üstü ahşap mutfak dolabı bulunmakta, banyo yarım duvar fayans, tuvalet kara sıva boyalı, mutfak ve 1 oda yer döşeme beton, 1 oda ve hol taminat parke diğer odalar ahşap kaplama, sobalı ısınma sistemine sahip, iskan edilir durumdadır.
Yüzölçümü : 379,50 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında "Ticaret+Konut Alanı" içinde kalmakta, Emsal:0.90, Yençok:10.00 m yapı şartlarına tabidir.
Kıymeti : 100.143,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 06/01/2020 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 31/01/2020 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : FERİZLİ ADLİYESİ İCRA DAİRESİ FERİZLİ/SAKARYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR