SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Erenler'de bahçeli kargir bina icradan satılıktır

SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048701
Şehir : Sakarya / Erenler
Semt-Mahalle : HACIOĞLU MAH. / ERENLER
Yayınlandığı Gazeteler

SAKARYA YENİHABER 12.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/8285 ESas
Muhammen Bedeli
:
535,480 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2019 14:45
İkinci Satış Günü
:
29.11.2019 14:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
3. İCRA DAİRESİ
2015/8285 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Erenler İlçe, 0 Ada, 8687 Parsel, ERENLER Mahalle/Köy, bahçe ve kargil ev Nolu Bağımsız Bölüm Satışı yapılacak olan taşınmaz Sakarya ili Erenler ilçesi Erenler mahallesi Hacıoğlu mahallesi Şehit Ast.Yaşar Güler caddesi no:54 mevkinde kain; tapunun 8687 parsel numaraları BAHÇELİ KARGİR EV vasıflı taşınmaz üzerinde dubleks bir mesken binası ile tek katlı işyeri binası bulunmaktadır. Parselin alanı 330 m2'dir. Taşınmaz Sakarya ili Erenler ilçesi Erenler mahallesi Hacıoğlu Mahallesi Şehit Ast.Yaşar Güler caddesi no:54 adresinde yer almaktadır. Aynı zamanda bu caddeye açılan 5056. sokağa da cephesi bulunan köşebaşı bir taşınmazdır. Sakarya caddesine 300 mt. şehrin çarşı merkezine 1.5 km kuşuçusu mesafededir. Etrafı tamamen yapılaşmıştır. Mevcut yapılar konut ağırlıklı olmakla beraber cadde boyunca yapıların zemin katlarında işyerleri mevcuttur. Topografik olarak düz bir arazide yer almakta olup tüm alt yapı ve belediye hizmetlerinden de faydalanmaktadır. Şehir merkezinde ve caddeye cepheli olduğundan ulaşım imkanları oldukça iyidir. Mevcut imar durumuna göre taşınmazın imar planlarında iskan sahası olarak ayrılan alanda kaldığı ve bitişik nizamda üç katlı (b-3) yapı iznine tabi olduğu ayrıca caddeye cepheli olan dar bir şerit halindeki bölümün imar yoluna isabet ettiği bildirilmiştir.
Adresi : Sakarya ili Erenler ilçesi Erenler mahallesi Hacıoğlu mahallesi Şehit Ast.Yaşar Güler caddesi no: 54
Yüzölçümü : 330 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 535.480,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : muvakkat inşaat şerhi erenler belediyesi
Üst Kullanım Hakkı : üzerinde bulunan kargir kahvehane yola 53 m2 tecavüzlüdür
1. Satış Günü : 31/10/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 29/11/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/8285 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR