SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya/Erenler'de 93 m2 ters dubleks mesken icradan satılıktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907996
Şehir : Sakarya / Erenler
Semt-Mahalle : ERENLER MAH. / ERENLER
Oda Sayısı : 4+1
: 93
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 02.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/145 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.01.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
20.02.2019 14:30
Satış Yeri
:
Sakarya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu - 15 Temmuz Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ
2018/145 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Sakarya İli, Erenler İlçesi, Erenler Mahallesi, 12108 parsel sayılı taşınmaz üzerindeki zemin kat, 2 Bağımsız Bölüm numaralı 461,16 m² yüzölçümlü, 1/4 arsa paylı taşınmaz İmar Planında Konut Alanında kalmaktadır. Taks=0.35 Kaks=1.05A-3 (Ayrık Nizam 3 Kat) yapılaşma şartlarını haizdir. Söz konusu parsel kuzeyden yola cepheli, Erenler ilçe merkezinin 200 metre kuzeyinde ve Erenler Belediyesinin 200 metre güneyindedir. Parsel düz bir topoğrafyaya sahip olup, tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parsel üzerinde bodrum+2 normal kattan oluşmakta ve her katında iki bağımsız bölüm yer almaktadır. Dış kısmı sıvalı ve boyalı, doğramaları ise PVC’dir.
Satışa konu 2 Nolu Meskenin; Zemin katta yer alan ters dubleks dairenin net kullanım alanı 93.00 m² olup, brüt kullanım alanı 100 m² dir. Meskenin 5.55 m² balkonu bulunmaktadır. Ters dubleks meskenin 4 oda, salon-mutfak ve WC-banyodan ibarettir. Meskenin koridor ve mutfak zemini ile ıslak hacim zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalıdır. Tapu kaydında taşınmazın cinsinin mesken olarak gözüktüğü ve kıymet takdiri esnasında yapılan incelemeler neticesinde fiiliyatta meskenin ters dubleks olarak olduğu ve projesine bakıldığında meskenin depo eklentisi daireye eklenip ters dubleks olarak kullanıldığı gözükmektedir. Bu sebep ile değerlendirme kıymet takdiri esnasında fiiliyat da gözüktüğü gibi yapılacaktır. Dairenin ısıtması doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır. Taşınmaz binanın zemin katında kuzey doğu köşesinde bulunmaktadır
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 23/01/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 20/02/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Sakarya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu - 15 Temmuz Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/145 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR