SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Erenler'de 3+1 daire icradan satılıktır

SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01096265
Şehir : Sakarya / Erenler
Semt-Mahalle : ERENLER MAH. / ERENLER
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 06.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9148 ESAS
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.03.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
06.04.2020 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
4. İCRA DAİRESİ
2019/9148 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışı yapılanSakarya İli, Erenler İlçesi, Adalı/Erenler Mah. Kain 470 ada, 1 nolu parsel A Blok Zemin Kat-B/Giriş (2) bağımsız bölüm
1.596,00 M2 yüzölçümlü, " Arsa " vasıflı taşınmaz üzerinde yer alan kat mülkiyet tesisli 12/177 arsa paylı A Blok Zemin Kat-B/Giriş (2) bağımsız bölüm nolu meskenin tamamı borçlu Park Kale Yapı TaahhütSanayi Tic.Ltd.Şti. Adına kayıtlı olup haciz şerhi yer almaktadır.Erenler Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden edinilen bilgilere göre 470 ada, 1 parsel 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygunlama İmar Planında Konut Alanında kalmakta olup Ayrık Nizam 3 Kat (A-3) yapı şartlarına haiz olduğu belirtilmektedir.Söz konusu parsel batıdan ve güneyden cepheli, Erenler Yavuz Selim Camii'nin 101 Metre güneybatısında, Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesinin 616 metre güneydoğusunda ve 7132. Sok ile 7126. Sok arasında kalmaktadır. Parsel Topoğrafyaya sahip olup, tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parsel üzerinde zemin + 2 normal kattan oluşmakta ve her katta bir bağımsız bölüm yer almaktadır. Binanın dışı sıvalı ve boyalı, doğramaları ise PVC'dir. Zemin katta yer alan dairenin net kullanım alanı 115 m2 olup, brüt kullanın alanı 125 M2 dir. 4 M2 balkonu bulunmaktadır. Daire 3 oda, salon-mutfak ve WC-banyodan ibarettir. Dairenin koridorve mutfak zemini ile ıslak hacim zemin ve duvarları seramik kaplı, diğer mekan zeminleri ise ahşap parke döşelidir. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalı iç kapıları ahşap yağlı boyalı olan dairenin mutfağında tezgah ile tezgah üstü ve tezgah altı dolapları bulunmaktadır. Dairenin ısıtması doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır. Taşınmaz binanın zemin katında binanın kuzeybatı cephesinde yer almaktadır. Taşınmaz Bağlar Mah. 7130. Sok. Daire:2 ERENLER / SAKARYA adresinde bulunmaktadır.
Adresi : SAKARYAili, ERENLER İlçesi, ADALI ERENLERmah. A BLOK ZEMİN KAT B /GİRİŞ 2 NOLU bağımsız bölüm
Yüzölçümü : 125 m2
Arsa Payı : 12/177
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 04/03/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 06/04/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9148 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR