SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Erenler'de 3+1 daire icradan satılıktır

SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01051913
Şehir : Sakarya / Erenler
Semt-Mahalle : ERENLER MAH. / ERENLER
Oda Sayısı : 3+1
: 116
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

BİZİM SAKARYA 16.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3095 ESAS
Muhammen Bedeli
:
86,666 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2019 14:50
İkinci Satış Günü
:
27.12.2019 14:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
3. İCRA DAİRESİ

2019/3095 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Erenler İlçe, 0 Ada, 9322 Parsel, ERENLER Mahalle/Köy, 1. KAT 5 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm satışa çıkarılan Sakarya ili erenler ilçesi erenler mahallesi aparçiftliği mevkiine kaim9322 parsel üzerindeki 1. kat 5 nolu bağımsız bölüm538m2 arsa üzerinde 20/150 arsa paylı mesken birinci katta yer alan dairenin net kullanım alanı 116m2 olup bürüt kullanım alanı 120m2 dir 3.00m2 balkonu bulunmaktadır.daire 3 oda -salon mutfak ve wc banyodan ibarettir.dairenin koridor ve mutfak zemini ile ıslak hacim zemin ve duvarları seramik kaplı diğer mekan zeminleri ise ahşap parke döşemelidir.tavan ve duvarları sıvalı ve boyalıdır.dairenin ısıtması doğal ğaz kombi ile sağlanmaktadır.taşınmaz binanın birinci katında güney batı cephesinde bulunmaktadır. erenler belediye başkanlığı fen işleri müdürlüğünün 22/05/2019 tarih ve 1802 sayılı yazısına göre taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde konut alanında kalmakta olup parsel ile ilgili A-3 (AYRIK NİZAM ÜÇ KAT) Yapı izni bulunmaktadır.parsel konum olarak doğudan yola cepheli olup yeşil camiinin 7m güney batısında sedaş sakarya elektirik dağıtım şirketinin 201 m güney batısında yeşil tepe ilk okulunun 492 m kuzey batısında ve ertuğrul gazi caddesine cephelidir.taşınmaz tüm belediye hizmelerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Sakarya ili erenler ilçesi erenler mahallesi aparçiftliği mevkiine kaim9322 parsel üzerindeki 1. kat 5 nolu bağımsız bölüm
Yüzölçümü : 116 m2
Arsa Payı : 1/3
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 86.666,66 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :

1. Satış Günü : 28/11/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 27/12/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3095 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR