SAKARYA 1. İCRA DAİRESİ

Sakarya/Erenler'de 2 katlı müstakil ev icradan satılıktır

SAKARYA 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076949
Şehir : Sakarya / Erenler
Semt-Mahalle : SARICALAR MAH. / ERENLER
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 04.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1165 ESAS
Muhammen Bedeli
:
701,298 TL
Birinci Satış Günü
:
24.12.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
20.01.2020 14:00
Satış Yeri
:
İcra DaireleriMezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
1. İCRA DAİRESİ

2019/1165 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Erenler İlçe, 861 Parsel, Sarıcalar Mahalle, Sarıcalar Mahallesi Merkez Caminin 68 m güney batısında, Sarıcalar ilk öğretim okulunun 50 m. batısında, Sarıcalar Caddesi 51 m kuzey batısında ve Sarıcalar 31. Caddeye cephelidir. Parsel, düz bir arazi yapısına sahip olup tüm belediye hizmetlerinden yararlanmatadır.
Parsel üzerinde 188,94 m2 oturma alanlı iki katlı yapı bulunmaktadır. yapının ahşap çatısı kiremit örtülü , dış sıvalı , boyalı doğramaları PVC'dir, Yapının zemin ve 1. katları 4 oda, salon - mutfak ve wc -banyodan ibarettir. yanını koridor ve mutfak zemini ile ıslak hacim zemin ve duvarları fayans diğer yerler laminat parke kaplıdır. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalıdır. Yapının mutafağında tezgah ile tezgah üstü ve tezgah altı dolapları bulunmaktadır. Yapının ısıtması soba ve güneş enerji sistemi ile sağlanmaktadır. III-A grubu olan yapının hali hazır durumu ile yıpranma oranı %15 dir.
Adresi : Sarıcalar Mah, 111 nolu cad. No:5 Erenler / Sakarya
Yüzölçümü : 2.576,83 m2
Kıymeti : 701.298,54 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Müdürlüğümüz dosyasında mevccutur.
1. Satış Günü : 24/12/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 20/01/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : İcra DaireleriMezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1165 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR