SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Erenler'de 152 m² 6+1 tripleks ev icradan satılıktır

SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181468
Şehir : Sakarya / Erenler
Semt-Mahalle : ERENLER MAH. / ERENLER
Oda Sayısı : 6+1
: 152
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 29.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5221 ESAS
Muhammen Bedeli
:
430,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.09.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
28.09.2020 11:30
Satış Yeri
:
Sakarya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu Adapazarı/Sakarya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ
2019/5221 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Sakarya İli, Erenler İlçesi, Erenler Mahallesi, 12121 parsel üzerindeki zemin+birinci+çatı arası 1 nolu bağımsız bölümdür. 369,08 m2 alanlı 1/2 arsa paylı ve Tribleks Mesken niteliğindedir.
Parsel konum olarak kuzeyden yola cepheli olup Gıyasettin Benli Camiinin 491 m güney batısında, Hacıoğlu Mahallesi Muhtarlığının 168 m güney batısında, Erenler Halk Eğitim Merkezinin 198 m. güney batısında ve 4005. Sokağa cephelidir. Düz birzemin yapısına sahip olan parsel tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parsel üzerinde zemin+birinci+çatı katlı tribleks yapısı bulunmaktadır. Yapının dış kısmı sıvalı ve boyalı, doğramaları ise PVCdir.
Tribleks meskenin net kullanım alanı 152 m2 olup, brüt kullanım alanı 160 m2dir. 5,00 m2 veranda balkonu bulunmaktadır. Mesken zemin katta 1 oda, salon-mutfak ve WC-banyodan ibarettir. İçeriden merdiven ile geçişi sağlanan 1.katta 3 oda ve WC-banyo bulunmakta olup çatı katında ise 2 oda bulunmaktadır. Tripleks mesken hali hazırda 6 oda, salon-mutfak ve 2 WC-banyodan ibarettir. Meskenin koridor ve mutfak zemini ile ıslak hacim zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalıdır. Meskenin ısıtması doğal gaz kombi ile sağlanmaktadır. Taşınmazın kapısı kapalı olduğundan içerisine girilememiş değerlendirmesi dışarıdan ve davaya konu meskenin sol yan cephesine bitişik vaziyette bulunan benzer özellikteki meskenden yapılmıştır. İkiz tribleks şeklinde olan taşınmaz yapının sağ yan cephesinde bulunmaktadır.
İmar Durumu : Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde Konut Alanında kalmakta olup A-3 (Ayrık Nizam Üç Kat) olup parsel ile ilgili; TAKS:0.35, KAKS:1.05, yapı izni bulunmaktadır.
Kıymeti : 430.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Ş bendi gereğince Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydında belirtildiği gibi
1. Satış Günü : 01/09/2020 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 28/09/2020 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : Sakarya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu Adapazarı/Sakarya
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5221 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR