SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya/Erenler'de 110 m2 daire icradan satılıktır

SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962556
Şehir : Sakarya / Erenler
Semt-Mahalle : BAĞLAR MAH. / ERENLER
: 110
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3172 ESAS
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.04.2019 15:30
İkinci Satış Günü
:
17.05.2019 15:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
3. İCRA DAİRESİ
2018/3172 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Erenler İlçe, 478 Ada, 22 Parsel, ADALI ERENLER Mahalle/Köy, betonarme dört katlı apartman ve betonarme iki katlı ev ve arsası Nolu Bağımsız Bölüm sakarya ili erenler ilçesi 478 ada 22 parsel sayılı Erenler ilçesi Bağlar mah. Fatih caddesi No:40 A Blok Kat:3 D:11 adresinde bulunan taşınmaz 2/32 arsa payı hisseli 1.504,00 m² alana sahip betonarme dört katlı apartman ve betonarme iki katlı ev ve arsası vasfı ile tapu siciline kayıtlı, kat mülkiyet tapulu, yaklaşık 3 yıllık, sıvalı boyalı, kiremit çatılı, her katta 4 daire bulunan betonarme kagir yapı bodrum üzeri 3 katlı binanın 3. katında kuzeybatı yönünde caddeye bakan cephesinde, 110,00 m² kullanım alanına sahip, 3 oda, salon, mutfak, banyo ve tuvalet ile mutfak ve odada cam ile kapatılmış 2 balkon bulunmakta, mesken giriş kapısı çelik kapı, pencereler pvc iç kapılar ağaç doğrama, ıslak zeminler kalebodur fayans, yer döşemeler mutfak ve koridor kalebodur odalar laminat parke, mermer tezgah üzeri mutfak dolabı ile banyoda duşakabin, klozet ve lavabo bulunmakta, doğalgaz ısınma sistemine sahip, iskan edilir durumdadır. Ayrıca taşınmaza ait otomatik kapılı 18,00m² alana sahip bodrum katta 11 nolu eklenti araba garajı bulunmaktadır.
Taşınmaz uygulama imar planında ?İskan Sahasında? kalmakta, ayrık nizam 3 kat (A-3), TAKS:0.35, KAKS:1.05 yapı şartlarına tabi olup,
meskun mahal içinde, ulaşım imkanları iyi, her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı güney yönünde Yavuz Selim caddesine 100 metre, kuzeybatı yönünde İsmet İnönü İlkokuluna 250 metre, batı yönünde Sapanca Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesine 280 metre ve Orhangazi caddesi ile Teiaş Bölge Müdürlüğüne 500 metre mesafededir.
Adresi : Erenler ilçesi Bağlar mah. Fatih caddesi No:40 A Blok Kat:3 D:11 adresinde bulunan taşınmaz
Yüzölçümü : 1.504 m2
Arsa Payı : 2/32
İmar Durumu :DOSYASINDA
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 19/04/2019 günü 15:30 - 15:40 arası
2. Satış Günü : 17/05/2019 günü 15:30 - 15:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3172 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR