SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Arifiye'de dubleks daire satılıktır(çoklu satış)

SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114313
Şehir : Sakarya / Arifiye
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 11.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6330 Esas
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.03.2020 14:45
İkinci Satış Günü
:
21.04.2020 14:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
3. İCRA DAİRESİ
2019/6330 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Arifiye İlçe, Arifbey Mah. 782 Ada, 3 Parselde kayıtlı, 1/6 arsa paylı, 1.Kat+Çatı Katındaki 5 No'lu Dubleks Mesken Niteliğindeki taşınmaz. Arifiye ilçesi Arifbey Mah. Akasya Sokakta (9 nolu sokak ile kesiştiği köşebaşı parsel) bulunan taşınmaz iki katlı betonarme apartman ve arsası vasfı ile tapu siciline kayıtlı, etrafı çevrili bahçe düzen yapılmış yaklaşık 1 yıllık sıvalı boyalı betonarme yapı, her katta 2 daire bulunan 3 katlı mesken binanın batı yönünde köşe başı sokağa bakan cephesinde en üst 3. katta merdivenleri çıkınca solda bulunmaktadır.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 23/03/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 21/04/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri: Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Arifiye İlçe, Arifbey Mah. 782 Ada, 3 Parselde kayıtlı 1.Kat+Çatı Katındaki 6 No'lu Dubleks Mesken niteliğindeki taşınmaz. Arifiye ilçesi Arifbey mah. Akasya Sokakta bulunan taşınmaz iki katlı betonarme apartman ve arsası vasfı ile tapu siciline kayıtlı, etrafı çevrili bahçe düzen yapılmış yaklaşık 1 yıllık sıvalı boyalı betonarme yapı, her katta 2 daire bulunan 3 katlı mesken binanın doğu yönünde en üst 3. katta merdivenleri çıkınca sağda bulunmaktadır.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 23/03/2020 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 21/04/2020 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri: Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 VE 2 NO'LU TAŞINMAZLARIN ORTAK ÖZELLİKLERİ:
Meskun mahal içinde, yol, elektrik, su, altyapı vb. her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı yaklaşık olarak kuzeydoğu yönünde Arifiye Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi 300 metre ve Üzeyir Garih Ortaokulu 340 metre, güneybatı yönünde Arifiye Belediye Başkanlığı 600 metre mesafededir. 178,00m² kullanım alanına sahip, giriş katta 3 oda, salon, hol, mutfak, tuvalet ile yatak odasında ebeveyn banyo salon ve odalarda 3 balkon bulunmakta, ahşap kaplama içten merdiven ile çıkılan çatı katında 2 oda, hol, banyo wc ile kiler bulunmakta, mesken giriş kapısı çelik kapı, iç cephe duvarlar alçı saten sıvalı boyalı, pencereler renkli desen pvc iç kapılar ahşap doğrama, mutfak ve antre yer döşemeler kalebodur oda yer döşemeler laminat parke, ıslak zeminler kalebodur fayans, mutfakta granit tezgah altı tezgah üstü mdf ahşap mutfak dolabı ile banyoda duşakabin, klozet ve lavabo bulunmakta, doğalgaz ısınma sistemine sahip, iskan edilir durumdadır.
İmar Durumu : Taşınmaz uygulama imar planında Konut Alanı içinde kalmakta, Ayrık nizam 3 kat (A-3), Emsal:1.05, Yükseklik:10,00 metre yapı şartlarına tabi,
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Arifiye İlçe, Arifbey Mah. 760 Ada, 3 Parselde kayıtlı, 2/8 arsa paylı, Zemin Kat, 1 No'lu Dükkan Niteliğindeki taşınmaz. Arifiye ilçesi Arifbey mah. Atatürk caddesi No:145 adresinde bulunan taşınmaz altında işyeri olan dört katlı üç daireli kargir bina vasfı ile tapu siciline kayıtlıdır. Yaklaşık 20-25 yıllık betonarme yapı dükkan üzeri 3 katlı binanın caddeye bakan kısımda zemin katta bulunmakta, 108 m² kullanım alanına sahip, sıvalı boyalı, içerisinde 3 oda, hol ve lavabo wc bulunmakta, kapı ve pencereler alüminyum doğrama, iç cephe duvarlar sıvalı boyalı 2 odada dekor tuğla duvar bulunmakta, yer döşemeler kısmen kalebodur kısmen laminat parke, ıslak zeminler kalebodur fayans, doğalgaz ısınma sistemine sahip, iskan edilir durumdadır. Meskun mahal içinde, cadde üzerinde, elektrik, su, altyapı vb. her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı kuzeyinde Üzeyir Garih Ortaokulu 100 metre, kuzeybatı yönünde Arifiye Meslek ve Teknik Lisesi 250 metre, batısında Arifiye Belediyesi 750 metre mesafededir
İmar Durumu : Taşınmaz uygulama imar planında konut alanı içinde kalmakta, ayrık nizam 3 kat (A-3), Emsal:1.05, Yükseklik:10,00 metre yapı şartlarına tabi,
Kıymeti : 800.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 23/03/2020 günü 15:35 - 15:40 arası
2. Satış Günü : 21/04/2020 günü 15:35 - 15:40 arası
Satış Yeri: Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6330 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR